Pravidlo nulového kontaktu

autor: | Říj 30, 2018 | Důležité | 5 komentáře(ů)

O pravidlu nulového kontaktu jsem toho napsal hodně. Vždy, když jsem se k němu dostal (a že to nebylo málokdy – toto pravidlo je úplný základ a jedna z nejsilnějších zbraní každého muže, který se snaží získat zpět svou bývalou), rozebral jsem tak zhruba, o co přibližně jde, ale nikdy jsem se tomuto tématu nevěnoval opravdu do hloubky.

Myslím, že to byla docela chyba a tímto článkem ji chci napravit.

Je pravidlo nulového kontaktu to, co mi pomůže získat bývalou zpět?

Nejčastější omyl v souvislosti s tímto pravidlem. Hodně mých čtenářů a klientů bere tohle pravidlo jako zlatý grál, který vyřeší všechny jejich problémy s bývalými.

No ale ať už je toto pravidlo skutečně základní technikou ve snaze získat svou ex zpět, samotné nestačí. Ve skutečnosti to není ani půlka boje. Konec konců, fakt si myslíš, že tě tvá ex bude chtít zpět jen proto, že jsi ji nějakou dobu ignoroval?

No, ne. Po období nulového kontaktu potřebuješ opět najít spojení, vybudovat důvěru, přitažlivost a zvládnout pár setkání. A to jsou skutečně podstatně náročnější věci než někomu pár týdnů nenapsat.

V tomto článku se zaměřuji jen na pravidlo nulového kontaktu

Chci ho rozebrat skutečně do hloubky a vše ti vysvětlit. Proto se v tomto článku nebudu věnovat tomu, co po něm následuje.

Ale než se k tomu dostaneme…

Jelikož jsi na této stránce, předpokládám, že se snažíš získat svou ex zpět a rád bys měl před očima jeden konkrétní a komplexní návod, který ti přesně poví, co máš dělat.

Je to zdlouhavý proces, který vyžaduje strategické přemýšlení, správný plán a přiznávám, že i trochu štěstí. Je toho tolik, že popsat to v jednom článku je doslova nemožné.

Můj návod, jak získat zpět bývalou partnerku, obsahující úplně vše, co k tomu potřebuješ (ucelenou strategii „jak ji získat zpět“, jak se vypořádat s nástrahami a unikátními situacemi, které v době toho procesu mohou nastat a na které třeba nebudeš připravený atd.), najdeš na odkazu níže:

A teď k tématu.

Má definice pravidla nulového kontaktu

Pravidlo nulového kontaktu je skutečně jednoduchý koncept, který se dá pochopit za pár sekund. Komplikace nastanou, když se do toho připojí další proměnné. To prozatím vynecháme, vrátíme se se k tomu brzy.

Takže, co je vlastně pravidlo nulového kontaktu? Jaká je ta nejzákladnější definice tohoto konceptu?

Je to určitě časové období, kdy ignoruješ svou bývalou partnerku. A když myslím ignoruješ, tak tím myslím, že opravdu ignoruješ. Znamená to, že ani neodpovídáš na její pokusy o zprávy a telefonáty.

Tuhle definici bych teď rád rozdělil na dvě konkrétní sekce. Na část, kde rozeberu, jaké časové období bys měl svou ex ignorovat, a na část, kde rozeberu, proč bys měl ignorovat i zprávy od své ex.

Jak dlouho bys měl ignorovat svou ex?

Ani si neumíš představit, jak často kroutím hlavou nad těmi, kteří pravidlo nulového kontaktu aplikují, ale nedočtou celou definici. Tito idioti, ano čteš dobře, idioti, zničí všechny své šance tím, že ignorují svou ex celé měsíce. Myslí si totiž, že čím déle toto pravidlo aplikují, tím bude efektivnější. Resp. čekají, až se jim ex ozve jako první.

Je nesmírně důležité, abys toto pravidlo aplikoval jen po určité časové období a poté aplikoval konkrétní kroky, které ti pomůžeš získat tvou ex zpět.

Otázkou je: Jak dlouho bych ji tedy měl ignorovat?

No, z mých zkušeností není situace jako situace. Ano, některé principy jsou univerzální, ale každá situace je specifická a přesné kroky se tedy mohou lišit. A to se týká i délky ignorace.

Když se bavíme např. o 60 dnech, ne každý to dokáže vydržet, navíc delší doba zvyšuje šance, že si tvá ex najde někoho jiného a posune se dál. Pokud se ale budeme bavit naopak o krátké době, existuje zase šance, že jsi jí ještě nezačal chybět a nemáš tady reálnou šanci zskat to, po čem toužíš.

Po spoustě specifických klientů jsem přišel s třemi různými verzemi, přičemž aspoň v jedné z nich by se mělo najít 99,9 % z vás.

21denní pravidlo

21 dní je perfektních pouze v případě, že se tvá ex skutečně snaží obnovit kontakt. Psala ti den po rozchodu? Potom zase za dva dny? Nerozumí, proč ji ignoruješ a zoufale se snaží něco s tím udělat? Viditelně touží po tvé pozornosti? Vydrž 21 dní a získáš kontrolu nad situací, dáš jí důvod, abys jí mohl chybět. Pokud bys v tomto případě čekal déle, mohlo by to být kontraproduktivní.

Jen jednu věc dodám. Pokud se tvá ex skutečně snaží vybojovat tvou pozornost zpět, pravděpodobně přijde s výčitkou, že se takhle chováš k člověku, kterého jsi prý měl rád. Mnoho mužů má v této situaci tendenci ospravedlňovat se a shazovat vinu na mě s tím, že už „tyhle hry hrát nechtějí“.

Ne. Nedělej to. Vážně. Historii píší vítězové, ne hrdinové. A my chceme tento boj vyhrát. Tak dělejme věci tak, aby byly efektivní. Ne aby zapadaly do našich představ z romantických filmů.

30denní pravidlo

30 dní je naprostý standard, který doporučuje více zahraničních expertů. Je to perfektní doba v případě, že tě tvá ex kontaktuje jen zřídka. Za 30 dní jí dáš příležitost na to, abys jí začal chybět.

Je ale třeba myslet na jednu věc. Já osobně preferuji 21 dní. Pokud jsi nastavil 30 dní a tvá ex tě začne skutečně pravidelně kontaktovat, měl bys zvážit, zda to nezkrátíš. 30 dní či 45 dní bys měl vydržet tehdy, když od bývalé nechodí nějaká zásadní zpětná vazba a očividně to zatím jako takové zvládá.

A platí to i opačně. Když si nastavíš 21 dní a tvá ex na tebe kašle, je rozumné dobu na 30–45 dní prodloužit.

45denní pravidlo

45 dní je ideálních v případě, že se stalo něco špatného a váš rozchod byl pořádně tvrdý. Řekněme, že jsi ji podváděl s vícero ženami. Tady skutečně 21 dní stačit nebude. Za těchto okolností totiž budeš rád, když bude vůbec ochotná napsat pro tebe souvislou větu.

Proč bys ji měl ignorovat, i když se sama snaží tě zkontaktovat?

Je to skutečně jednoduché na vysvětlení. Jednoduše si vybereš podle okolností počet dní a IGNORUJEŠ. Bez ohledu na to, jak moc ti píše, minimálně 21 dní prostě musíš vydržet.

A to včetně např. takových situací, že má tvá ex narozeniny. Vím, je to trošku kruté, ale neexistují okolnosti, které by ti dovolily toto pravidlo porušit. Vlastně existují. Pár jich je. Ale narozeniny a svátky mezi ně nepatří.

Kdy můžeš porušit pravidlo nulového kontaktu?

Nedávno mi jeden borec napsal zajímavou zprávu.

„Jak ji mám ignorovat, když spolu bydlíme?“

Jak jsem už naznačil, existují určité okolnosti, za kterých se nedá nic dělat. 80 % z vás se to netýká, ale přece je každý rozchod specifický a existují scénáře, kdy to jednoduše bez kontaktu nepůjde. Co jsou to za scénáře?

Pracuješ se svou ex

Pochopitelně je nemožné udržet pravidlo nulového kontaktu, pokud máte i profesionální vztah. V takovém případě je potřeba po dobu minimálně 21 dní udržovat kontakt na absolutním minimu a řešit skutečně jen věci, které souvisí s prací. Až po 21 dnech máš mé požehnání, abys otevřel i jiné téma.

Žiješ se svou ex

Děje se to často – dva spolu žijí, přijde konflikt a nastává rozchod. Dost komplikované, když se nemáte narychlo kam odstěhovat a musíte spolu žít pod jednou střechou.

Přiznávám, že v takové situaci je vyhnout se kontaktu nemožné. I přesto se dá ze situace něco vytěžit.

Po dobu minimálně 21 dní se musíš striktně vyhýbat všem tématům, které se týkají vašeho vztahu. Navíc, je potřeba být neustále v pohodě a pozitivně naladěný. Než uplyne 21 dní, snaž se být milý a přátelský, ale delší rozhovory nevyhledávej.

Když máte se svou ex děti

Je to velmi podobné jako při práci a v zásadě úplně jednoduché. Bavte se jen a jen o dětech, dokud neuplyne potřebná doba. Pokud se s tebou ex snaží flirtovat, případně se snaží hovořit o vašem vztahu, buď ji ignoruj, anebo prostě slušně ukonči rozhovor. Vaše komunikace musí být jednoduše jen o dětech.

Když chce své věci zpět

Pokud váš vztah trval nějakou dobu, je dost pravděpodobné, že jste sdíleli vícero věcí. Je tedy možné, že má u tebe nějaké věci.

Pochopitelně, jsou to její věci a je tvou povinností jí je vrátit. Ale podobně jako při čemkoli jiném je jednoduše potřeba na maximum se vyhýbat všem ostatním tématům a zůstat jen při věcech. Když se snaží otevřít téma vašeho vztahu, uzavři to větou: „Nejsem ještě připravený hovořit o našem vztahu.“

Celá interakce musí být jen o výměně věcí. Než se to stane, můžeš pokračovat v úplné ignoraci.

Co dělat, zatímco ji ignoruješ

Snad si nemyslíš, že ignorovat tvou ex 21 dní znamená sedět 21 dní na posteli a odpočítávat sekundy. Ale nebyl bys první, spousta mužů tyto dny prostě profláká a čeká, až ode mě konečně dostanou povolení ex kontaktovat. Myslí si totiž, že ignorace udělá všechnu práci za ně a po 21 dnech to jednoduše budou mít vyhrané.

Jenže období nulového kontaktu není o tom, abys jí začal chybět. Je to i doba, kdy potřebuješ zapracovat na tom, aby ses stal mužem, kterému se nedá říct NE. To znamená, že se (nejen) po dobu těchto dní potřebuješ stát nejlepší verzí sebe sama.

Zkus se na to podívat takto. Rozešla se s tebou a 21 dní jste nebyli v kontaktu. Za dobu 21 dní se ale změníš na Brada Pitta.

Takže po 21 dnech jí budeš nejen chybět, ale najednou jsi i jedním z nejpřitažlivějších mužů, které ve svém životě potkala. Fakt si myslíš, že by mohla říct ne?

Ale ok, nikdo z nás se nezmění na Brada Bitta. Vraťme se do reality. I přesto ale sám můžeš takového efektu dosáhnout.

Celé se to dělí na dvě části.

  • Mentální změny.
  • Fyzické změny.

Mentální změny

Nikdo není dokonalý.

Ani ty.

Ani ona.

Ani já.

Ale i když tedy dokonalí nejsme a nikdy nebudeme, neznamená to, že bychom se o to neměli pokoušet. V tomhle by sis měl osvojit nastavení mysli samurajů. Mužů, kteří každý jeden den tvrdě pracovali na svých schopnostech, aby jednou dosáhli úplné dokonalosti.

Samozřejmě, že jí nikdy nedosáhli, ale právě ta touha jí dosáhnout je každodenně poháněla vpřed, až do konce života.

Chci, abys byl k sobě teď upřímný. Co jsou tvé chyby? Jaké jsou tvé povahové nedostatky? Skončil váš vztah kvůli hloupým hádkám ohledně nesmyslů? Měl by sis dát např. závazek, že přestaneš brát věci osobně a začneš se při argumentaci chovat více diplomaticky.

Nezapomínej, že jsi samuraj a snažíš se dosáhnout dokonalosti.

Fyzické změny

Žijeme v povrchní společnosti.

Můžeme si spolu vykládat o tom, jak je to hloupé, ale lepší bude přijmout to přesně tak, jak to je. Ano, to, co je uvnitř, na tom opravdu záleží, ale aby se lidi začali zajímat o tvé nitro, musíš se nejprve „prodat“ zevnějškem.

V každém případě, za 21 dní zázraky neuděláš. Jde jen o to, abys nejen mentálně, ale i po fyzické stránce připravil pro tvou ex příjemný šok. Víš, jak jsou ty obrázky před a po, kdy na jedné fotce je muž zalitý sádlem a na fotce po je vyrýsovaný svalnatý borec?

Přesně tento efekt potřebuješ udělat. Aby tvá ex po 21 dnech toho, co o tobě absolutně nic nevěděla, našla úplně jiného – o mnoho lepšího muže. Po všech stránkách.

A tedy ano, za 21 dní z tebe svalovec nebude. Pokud máš přes 100 kilo, za 3 týdny asi při jakékoli snaze na břichu pekáč nenajdeš. Ale není to jen o svalech a tuku. Je to i o způsobu starání se o sebe, oblékání a dobré hygieně. Zaplať si dobrého kadeřníka. Choď do fitka. Nakup si dobré oblečení. Cokoli, abys tvé šance maximalizoval po opravdu všech stránkách.

Máš ještě šanci získat zpět tvojí ex?

Vyplň 1 krátký online test a zjisti to…