Jak získat zpět lásku ženy, aby se opět zamilovala

autor: | Dub 2, 2018 | Nezařazené | 9 komentáře(ů)

Pokud existuje jedna věc, kterou jsou ženy posednuté stejně jako muži sexem, je to právě láska.

A ještě přesněji…

Touha propadnout lásce a zamilovat se a představování si, jaké krásné to bude.

Nevěříš mi?

Ok. Stačí si otevřít Netflix, program v kině, anebo TOP 10 prodávaných knih pro ženy na Amazonu a uvidíš na vlastní oči, jak hodně jsou ženy posedlé romantickými příběhy o lásce.

A tím se dostávám k jednomu nepříjemnému faktu…

Je velmi pravděpodobné, že stejné emoce, jaké ženy vkládají do 50 odstínů šedi, Twillightu a co já vím čeho, co teď frčí, tvá ex jistou dobu vkládala do tebe.

A špatné je, že jsi to v nějakém bodě pos*al a ono to skončilo.

Bolí to. Vím. Taky jsem to zažil.

Ale proto jsme tady.

V tomto článku se podíváme podrobně na důvody, proč chladnou ženské city k nám, proč nás přestávají milovat a co chceš asi vědět nejvíce…

Jak to zvrátit a jak obnovit její lásku a dosáhnout, aby se do tebe znovu zamilovala.

Ale předtím musím říct ještě jedno…

Pravděpodobně tady hledáš návod na to, jak svou ex získáš zpět. Krok za krokem.

Problém však je, že znovu získat bývalou partnerku není tak jednoduché. Ale dá se to.

Je to zdlouhavý proces, který vyžaduje strategické přemýšlení, správný plán a přiznávám, že i trochu štěstí. Je toho tolik, že popsat to v jednom článku je doslova nemožné.

Můj definitivní návod, jak získat zpět bývalou partnerku, obsahující úplně vše, co k tomu potřebuješ, najdeš na odkazu níže:

 

Dost keců, jdeme na to.

Chceš zjistit důvod, proč tě přestala milovat?

Jsou to…

Pochybnosti, ochladnutí citů a ztráta důvěry

Pochybování o směřování vašeho vztahu, ztráta důvěry a s nimi spojený odpor vůči tobě jsou největší překážkou při snaze získat ji zpět.

Jde totiž o to, že v začátcích vztahu měla růžové brýle, idealizovala si tě, reflektovala si do tebe své touhy po lásce a byla ochotná ignorovat tvé nedostatky (anebo si je vykládat tak, že za to může ona, aby o svůj sen o lásce nepřišla).

Ale jak plynul čas a prvotní zamilovanost opadla, tvé chyby si začala uvědomovat čím dál více, pochopila, jaký skutečně jsi (poznala tvé pravé já schované za romantickými představami o tobě) a bohužel, kromě všeho toho pěkného, proč s tebou chtěla chodit, objevila i věci, které se jí nelíbily a nelíbí.

Velmi dobře si pamatuje na všechny ty chvíle, když jsi jí ublížil…

 • Jak jsi jí lhal.
 • Jak jsi jí slíbil, že k ní přijdeš a místo toho ses s kámoši ožral v hospodě.
 • Jak jsi jí nebyl oporou, když tě potřebovala.
 • Jak jsi jí neprojevoval lásku a bral ji za samozřejmost.

A nepochop mě špatně. Je jasné, že nemůžu takhle na dálku vědět, co přesně jsi udělal špatně právě ty.

Pointa je ale v tom, že něco jsi špatně udělal.

Něco, co jí ublížilo. Něco, co od tebe očekávala a potřebovala a ty jsi jí to nechtěl nebo neuměl dát.

A teď je konec, její růžové brýle jsou pryč a ona ví, co od tebe může očekávat.

Pokud ji chceš zpět, musíš identifikovat, co konkrétně jí vadilo a dokázat jí, že ses změnil a vzbudit v ní důvěru, že v případě, že se k tobě vrátí, to už bude opravdu jinak.

Teorie na začátek by už bylo dost. Pojďme se teď mrknout na konkrétní příčiny ochladnutí citů a ztráty důvěry, abychom uměli identifikovat, čemu čelíš (a zvolit vhodnou strategii, jak z toho ven).

Důvod č. 1: Nudil jsi ji a považoval ji za samozřejmost

Tohle je chyba, kterou dělá strašně moc mužů a je to jeden z nejčastějších důvodů, proč se ženy rozcházejí a proč podvádějí.

Jde o to, že na začátku (když ji balíš a snažíš se ji dostat) se umí typický muž až přetrhnout.

Romantické procházky, večeře, dárky, květiny, kino, výlety do přírody…

Jenže pak to přijde, ona mu podlehne skončí spolu v exkluzivním vztahu, kdy se ona zamiluje (a začne se chovat neskutečně mile a ňuňu, všechno odpouštět, dělat, co muži na očích vidí atd.) a muž si to vysvětlí tak, že už je jeho a nemusí se tedy už dále snažit.

Jenže to je obrovská chyba.

Ano, navenek to nemusí dávat najevo (protože nechce být kritická a doufá, že si to uvědomíš), a tak ti to řekne jen v náznacích, ale uvnitř ji to užírá. A pokud si to neuvědomíš a pohár její trpělivosti přeteče, tak dřív nebo později dojde k nevyhnutelnému a ona začne buď naplnění svých tužeb hledat jinde (a podvádět), anebo se rozhodne to ukončit.

Cesta, jak z toho ven, je jednoduše neusnout na vavřínech. Nemůžeš ji považovat za samozřejmost.

Ať už je s tebou měsíc, rok, anebo dekádu, musíš se o ni snažit stále a dělat všechny ty romantické věci a gesta, jako z romantického filmu.

Protože pokud je jako většina žen (a 9 z 10 žen takových je), tak romantiku a pozornost potřebuje a…

 • když ji jí NEDÁŠ ty, začne ji hledat jinde,
 • když ji jí DÁŠ, zůstane s tebou a neopustí tě, ať se bude dít cokoli.

Co tím chci říct je = NEBER JI JAKO SAMOZŘEJMOST.

Vezmi ji na večeři. Běžte spolu do kina. Překvap ji. Přines jí květiny. Vezmi ji do divadla. Udělej jí snídani do postele. Odvez ji a měj s ní sex na neobvyklém místě.

Jednoduše věnuj pozornost tomu, aby dostávala dostatek romantických gest a překvapení.

Důvod č. 2: Nevšímal sis jí a nedával jsi jí, co potřebovala

Tvá ex je člověk jako každý jiný a jako takovámá určité emoční potřeby a ty jako její partner máš povinnost si jich všímat a naplňovat je (resp. povinnost nemáš, ale platí, že nenaplněné potřeby jsou důvody rozchodů).

Jde o potřebu emocí jako:

 • pocit bezpečí,
 • obdiv a závist okolí,
 • pocit, že ji respektuješ a považuješ ji za rovnocennou,
 • pocit, že je jediná, že jsi z ní paf a uděláš pro ni vše,
 • pocit důvěry, že ji nebudeš soudit, že se ti může otevřít a že jí budeš oporou.

Je důležité naučit se naslouchat a nebýt vztahovačný. Když tě náhodou začne kritizovat, neměl bys to brát jako útok na sebe, ale jako vyjádření nenaplněných emočních potřeb, a následně se zamyslet, co se ti tím snaží říct.

Protože pokud to dělá, znamená to, e zmíněné pocity jsou pro ni důležité a když je nedostane od tebe, začne je hledat jinde.

Důvod č. 3: Je v tom někdo jiný

„Potkala jsem někoho jiného“ jsou jedny z nejbolestivějších slov, které je možné slyšet.

K tomuto řeknu jen tolik, že normální (čti neurotypická, mentálně zdravá) žena nemá vysokou tendenci k podvádění partnera, kterého miluje a s kterým je spokojená.

A pokud tvá partnerka nebyla sociopat, narcista nebo psychologický lhář (nebo trpěla jinou psychickou odchylkou od normálu, kdy rozchod sice stále bolí, ale je dobré být z takového vztahu pryč), tak podvádění znamená jedno…

Podvádění znamená to, že váš vztah měl vážné problémy a že jsi neuměl naplnit její touhy a nevšiml sis jí (důvody č. 1 a 2).

Pokud je toto důvodem k rozchodu, doporučuji se podívat i na článek o tom, jak získat zpět bývalou, když chodí s někým jiným.

Důvod č. 4: Lhal jsi jí a ztratil její důvěru

Důvěra je základním kamenem úspěšného vztahu akdykoli jí lžeš, odvádíš pozornost, anebo něco zatajuješ, ztrácíš tím kus její důvěry.

A ano, může ti to několikrát projít a ty můžeš nabýt mylného dojmu a falešného pocitu, že když ti to prominula x krát, promine ti to zas.

Ono to tak bohužel není.

Může se to tak zdát, protože se v daném momentě opíráš o funkci lidské přirozenosti, kvůli které je pocit bolesti ze ztráty o mnoho větší než potenciální radost ze zisku.

Proto je svým způsobem složité např. sbalit novou ženu (protože v daném momentě budou její pocity strachu z ublížení, nefunkčnosti případného vztahu atd. jako fakt, že může mít nového partnera a ne každý muž umí po tomto tenkém ledě chodit tak, aby ji inspiroval podvolit se mu) a zároveň, když už ji sbalíš a zamiluje se, najednou ti dokáže odpustit skoro vše (protože se ti už podvolila, zamilovala se a strach ze ztráty a nejasnosti, co by následovalo je najednou silnější a je pro ni na čas jednodušší dát ti několik šancí a doufat, že se naučíš jej emoční potřeby plnit).

A když její důvěru ztratíš a ona se s tebou kvůli tomu rozešla, není to dobrá situace, protože se bude sama sebe konstantně ptát asi způsobem:

„Je lhář a oklamal mě už několikrát. Proč bych mu měla věřit, že to bude jiné?“

… a povolit otěže svým pocitům a dát lásce volný průběh je v jisté míře vědomé rozhodnutí. A upřímně se tě zeptám – ty by sis dovolil povolit své emoce a dát lásce volný průběh u ženy, která ti neustále lže? Asi ne.

P.S.: Neboj, i když je to nepříjemná situace, není ještě vše ztraceno. Jak z toho ven, rozeberu v následujících odstavcích níže.

Důvod č. 5: Vaše cesty se rozešly

Život má své vlastní cesty a nikdy nevíme, kam nás zavedou.

Určitě to znáš i sám a vzpomeneš si, kolik kamarádů jsi měl na základní škole nebo na střední, s kterými sis slíbil, že budeme kamarády do konce života (a skutečně jste to tak tehdy cítili). A uběhlo jen pár let a vy už nejste z nějakého důvodu vůbec v kontaktu a když na sebe náhodou někdy narazíte, nemáte si už co říct.

Někdy se to prostě stává a lidi, se kterými jsme si byli blízcí, se vydají natolik jinými cestami, že spolu ztratíme kontakt, a to stejné se někdy děje i ve vztazích.

Je možné, že se to stalo i vám. Možná tvá ex chtěla pokračovat rychleji a toužila po svatbě. Možná jste byli opravdu spolu, ale ona od srdce toužila po dětech a ty jsi na to nebyl připravený.

Není to hezké, že se to děje, ale takové obrovské rozdíly v názorech, kam chceme směřovat (a někdy absence diskuze o nich) vedou k tomu, že se partneři navzájem odcizí až do bodu, že vztah skončí.

Jak ji zbavit pochybností a získat zpět její důvěru

Důvod, proč nejste spolu a proč váš vztah (na teď) opravdu skončil, je, že ztratila důvěru v tebe a začala pochybovat, že by vám to mohlo znovu klapat.

A pokud ji chceš získat zpět a chceš, aby se do tebe znovu zamilovala, potřebuješ tyto její pochybnosti zvrátit.

A z mého pohledu je to asi ta nejdůležitější (a nejtěžší) věc v celém procesu a je to jediné, co ti skutečně brání dát se s ní opět dohromady.

Proč?

Protože to, že se ti podvolila, že jste spolu tvořili pár, že jste spolu spali, že tě milovala…

To vše je důkaz, že jste na určitém levelu skutečně kompatibilní partneři, přitahoval (a přitahuješ) jsi ji a ona vůči tobě měla (a má) slabost a silné city.

Jenže…

Udržitelný vztah musí obsahovat více než city a vzájemnou fyzickou přitažlivost.

Opravdu nestačí to, že spolu máte chemii, dobrý sex, humor atd. Pokud nedokážeš vnímat její potřeby a touhy a naladit se na společnou vlnu tak, aby se cítila dobře a dostávala to, co od vztahu očekává, dřív nebo později váš vztah skončí.

A i když se k tobě možná chce vrátit (protože na podvědomé úrovni ji jako muž přitahuješ), její logická část je v tomto bodě silnější a říká si:

„Proč bych se k němu měla vracet, když mě i tak nebude naslouchat, vnímat mě a nebudu s ním šťastná? Byl takový celou dobu a já mu dala tisíc šancí. On se nezmění.“

A jakkoli se budeš snažit dělat dobře vše ostatní, když nezměníš tohle, její lásku a společný vztah už nazpět nezískáš.

A to nás přivádí k otázce…

Jak zvrátit její pochybnosti a její odpor vrátit se k tobě?

K tomu, abys to dokázal, potřebuješ:

 • identifikovat důvod ochladnutí citů,
 • dát jí čas,
 • dokázat jí, že ses doopravdy změnil.

A aby to nebylo tak vágní, pojďme se na to podívat podrobněji…

Identifikuj důvod ochladnutí citů

Na začátek musíš pochopit, proč ztratila důvěru a odcizila se ti.

Co jí vadilo?

 • Příliš jste se hádali?
 • Neuměli jste spolu komunikovat?
 • Neposlouchal jsi ji?
 • Nerespektoval jsi ji?
 • Nudila se s tebou?

Ať už šlo o cokoli, musíš se nad tím zamyslet a identifikovat, v čem byl problém.

Je to důležité proto, protože právě to je důvod (anebo souhrn důvodů), proč se odmilovala a rozhodla se, že bude lepší to ukončit.

A pokud ji chceš nazpět a chceš, aby se do tebe znovu zamilovala, potřebuješ tyto její pochybnosti o tobě 1.) identifikovat a 2.) zvrátit.

Dej jí čas

Podívej…

To, že se do tebe zamilovala a stal ses něčím více než jen „nějakým týpkem, s kterým se teď stýká“ se nestalo ze dne na den.

Ze dne na den se to ani neposralo. S největší pravděpodobností ti chtěla věřit a dostal jsi ne jednu, ale hned několik šancí. Jenže s každou další nevyužitou šancí trochu z jej lásky a důvěry opadlo, až to došlo do bodu, kdy byly bolest, nedůvěra a smutek příliš velké, aby s tebou dokázala být dál jen kvůli tomu, že k tobě něco cítí.

Co tím chci říct, je…

Dej jí čas.

Nečekej, že se to spraví ze dne na den a netlač na ni.

Pokud se to právě stalo a rozchod je čerstvý, platí to o to více.

Negativní emoce jsou prostě někdy příliš silné, logika se úplně vypne a ona bude jakoukoli snahu i tak bojkotovat, protože ti to jednoduše nevěří.

Pokud se tak děje, když ti nevěří a blokuje tvé snahy, není dobré na ni tlačit. Nejlepší způsob v tomto bodě je jednoduše nechat ji uklidnit se, dát jí prostor, aby negativní emoce opadly a ideálně abys jí po jejich opadnutí začal znovu chybět.

Výborný způsob, jak toho dosáhnout, je aplikovat období nulového kontaktu.

Dokaž jí, že ses opravdu změnil

Jak jsem už zmiňoval výše, prvotní zamilování se (když naše chyby ignorují) netrvá věčně a dřív nebo později si ženy našich nedostatků a negativních vlastností začnou všímat, začnou jim vadit a začnou nás na ně upozorňovat.

A pokud si na to nedáš pozor a budeš ji ignorovat, dřív či později to povede ke ztrátě důvěry, že vám to ještě někdy bude klapat a následně ke konci vztahu.

A tady zopakuji (protože je to důležité):

Tvé nedostatky a negativní vlastnosti jsou příčinou odporu vrátit se k tobě a uvolnit uzdu svým emocím (lásce).

A tady se dostáváme do situace jak z hlavy 22, protože:

 • Pro to, aby tě znovu milovala, ti potřebuje důvěřovat.
 • Vybudovat důvěru je možné jen časem, a je proto nutné být s danou osobou ve vztahu.
 • Vrátit se do vztahu s tebou nechce, protože ti nedůvěřuje a brání se dát lásce vůči tobě volný průběh.

A to nás přivádí k otázce…

Jak z toho začarovaného kruhu ven?

Na to, abychom znovu získali její lásku a způsobili, aby se do nás znovu zamilovala, využijeme toho, že i když nás nemiluje, stále je na nás emočně navázaná, díky čemuž si umíme „koupit“ trochu času a ukázat jí, že jsme se opravdu změnili.

Jak překonat její odpor vrátit se k tobě

Věř mi, za dobu svého působení v této oblasti jsem se bavil s tolika ženami, že jsem dokázal nemožné – začal jsem jim rozumět… Po tolika rozhovorech je nemožné nezjistit, jak se ženy rozhodují.

A víš, co jsem se naučil?

Ženy se (nejen) ve vztahu rozhodují často na základě emocí.

Takže pokud její emoční centrum zasáhneš tak intenzivně, jak to nikdy nikdo nedokázal, je tvá. Stejně to platí i naopak.

V této chvíli s tebou tvá ex nechce mít nic společného. Souvisí to s negativními emocemi, které vůči tobě přechovává. V jejich důsledku netouží po tvé přítomnosti, právě naopak.

Abys tedy získal její náklonnost, potřebuješ, aby začala cítit více pozitivních emocí. Naštěstí existuje hned několik způsobů, jak toho dosáhnout.

Musíš jí chybět

Chyběl ti už někdo tak hodně, že tě to doslova fyzicky bolelo?

Pokud patříš mezi ty nešťastníky, kteří si ten pocit prožili, víš, jak emociální to je. Asi chápeš, kam tím mířím. Tvá ex má zřejmě v současnosti vůči představě setkání s tebou dost silný odpor. Pokud bys ji ale „přinutil“, abys jí začal chybět, bude tento odpor podstatně oslabený, až zničený.

Ale jak dosáhnout toho, abys jí chyběl, když tě momentálně nechce ani vidět?

V této chvíli jí tedy nechybíš. Je však potřeba si v první řadě uvědomit, že je to úplně přirozené. Při rozchodech je to prostě běžná věc.

Časem jí na mysl určitě přijde něco, po čem jí bude smutno. Bude se ti chtít ozvat, napsat či zavolat. A ty bys měl reagovat. To přesně křičí každá buňka tvého těla, že?

Možná tě překvapím, ale rozumnější bude její zprávy ignorovat. Aspoň zatím.

Proč?

Píše ti, protože jí chybíš. To přesně chceš. Ale potřebuješ v ní tenhle pocit živit. A přesně proto neodepíšeš. Musíš ten pocit živit tolik, aby se po tobě mohla zbláznit. Kdybys jí odepisoval a absolvovali jste dlouhý rozhovor, začal bys jí chybět méně. Dostala by to, po čem toužila.

Mám pro tebe hádanku. Lehkou hádanku.

Řekněme, že v prvním případě jí chybíš jen trochu, v druhém případě extrémně. Ve kterém případě bude lehčí zlomit její odpor?

Nepotřebuješ být jaderný fyzik, abys uměl odpovědět…

Potřebuješ, aby začala vzpomínat na to pozitivní

Vím, že tě na svém blogu často nešetřím a kritizuji vše, co uděláš špatně. Ne že by mě to bavilo, právě naopak. Snažím se k tobě jen být upřímný, protože ti chci upřímně pomoct. V tomto případě bych se však chtěl soustředit na to, co děláš dobře.

Jednou z tvých největších výhod v boji o tvou ex je fakt, že jsi poslední muž, kterého (doufejme) milovala.

To znamená, že jsi už jednou dokázal, že jsi schopný získat její srdce.

Potřebuješ jen najít novou cestu k tomu stejnému cíli, Potřebuješ zatlačit na ty stejné emoce, které jí nedovolily usnout, když jsi jí udělal hezký večer.

Jak na to?

Zkusím ti to ukázat na svém příkladu. Pamatuji si na jeden nádherný den v Ostravě. Pro nás oba to byl opravdu velmi silný zážitek, jeden z těch dní, na které nikdy nezapomeneš.

Kdyby dneska nebyla mou ženou, ale mou expřítelkyní, zachoval bych se nějak takto. Ale nezapomínej, že potřebuješ vybrat nějakou vzpomínku, která znamená hodně pro vás oba, nejen pro tebe.

Takže bych napsal například toto…

 

 

Všiml sis, že jsem v té zprávě zmínil Ostravu, ale vůbec jsem se nedotkl toho, co se tam dělo? Proč myslíš, že jsem to udělal?

Protože ta vzpomínka musí být tak silná, že ji ani nemusíš rozepisovat. Stačí vzpomenout nějaký silný zážitek, místo nebo čas a tvá ex musí přesně vědět, o čem mluvíš.

Stále ti není jasné, jak ji získat zpět?

Ok, je mi jasné, že tuhle část jsem vzal letem světem (a můžeš být právem zamtený a mít spoustu otázek), ale je to jen proto, jelikož články na toto téma už na mém blogu jsou.

Pokud tedy potřebuješ více informací k tomuto tématu, podívej se na tento článek:

Jak získat zpět tvou bývalou partnerku (kompletní návod pro muže)

Upozorním ale, že daný návod slouží primárně k tomu, abys ji dokázal získat zpět a dostal ještě jednu šanci.

Upozorním ale, že daný návod slouží primárně k tomu, abys ji dokázal získat zpět a dostal ještě jednu šanci. To však ještě automaticky neznamená, že se do tebe zároveň zamiluje. A když už se bavíme o tom, pojďme se vrátit k tématu a zjistit, jak obnovit její zamilovanost.

3 vlastnosti, jejichž získáním se do tebe šíleně zamiluje

Dostáváme se opět k praktické části získávání naší (pokud jsi zbytečně nepřeskakoval obsah a opět spolu chodíte) partnerky.

Pokud spolu tedy opět chodíte, můžeme se naplno soustředit na to, jak odbourat její nedůvěru k tobě tím, že jí dokážeš, že ses zbavil negativních vlastností (chování, které ji štvalo a ubližovalo jí), které jsi v minulosti projevoval.

A aby bylo jasné, nebude to ani tak o nějakém konkrétním postupu, ale o nápravě toho, jak se chováš ke své partnerce (a k ženám obecně), protože:

 • Chovej se „správně“ a nebude mít jinou možnost než tě milovat.
 • Chovej se „NEsprávně“ a nebude mít jinou možnost než se odmilovat.

A teď už se podíváme na 3 vlastnosti mužů, které jejich partnerky milují, jako nic jiného.

Poznej svou cenu

Každá žena se shodne, že sebevědomý muž je atraktivní muž.

Jenže problém mnoha mužů po rozchodu je, že po rozchodu ztratí komplet všechno sebevědomí a potřebují ji tak strašně, že jsou ochotni se zbavit jakékoli své hrdosti, hranic, schopnosti říct NE, chovat se jako muž a jednoduše…

Jsou schopni udělat úplně vše, co si jejich partnerka usmyslí, i když je jim to vrcholně nepříjemné.

A ano.

Existují manipulativní ženy, kterým to nevadí a kterým nevadí být v podobném vztahu. Problém však je, že tyto ženy své partnery nemilují, pouze je využívají a podvádějí.

A to není to, co chceš, že?

Úplně prvním krokem je uvědomovat si svou vlastní hodnotu a nechovat se k tvé partnerce jak její rohožka.

Upozorním, že to neznamená, že se máš chovat jak debil. Neznamená to, že k ní nemáš být milý, pozorný a nemáš se starat o její štěstí a spokojenost. To dělat musíš.

Znamená to ale, že přitom nesmíš zapomenout na vlastní štěstí a nemáš se stát její rohožkou, která přestane pracovat na svých vlastních snech, setkávat se s přáteli a dělat věci, které tě naplňují.

Naučte se otevřeně komunikovat

Schopnost komunikovat je základním kamenem zdravých vztahů, a právě absence schopnosti komunikovat a naslouchat si je příčinou většiny rozchodů.

Pocit, že se nemilujeme, lžeme si, máme nedostatek sexu a všechno ostatní… To všechno není příčinou rozpadu vztahu, ale následek neschopnosti komunikovat (což vede k problémům, ochladnutí citů a rozchodům).

Vzájemná komunikace, naslouchání a empatie (snaha podívat se na problém očima partnera, nejen vlastním egem) nám dává prostor pochopit pocity a potřeby našeho partnera a taktéž vzájemně pochopit důvody, proč se k sobě někdy nechováme nejlíp.

Problémy a nedorozumění přicházejí v různých odstínech a intenzitě a vyhnout se jim nedá. Důležité je (když nastanou) neskočit do válečného zákopu, ale snažit si své postoje vykomunikovat, snažit se toho druhého pochopit a ukázat, že svého partnera nesoudíme, ale chceme přijít na způsob, jak problém společnými silami překonat.

Neboj se romantiky

I když to někdy nechtějí přiznat, ženy romantiku či romantická gesta milují.

Problém mnoha mužů je, že (když si vůbec touhu partnerky po romantice uvědomují) romantická gesta dělat neumějí a neumí ani projevovat své pocity natolik, aby si toho jejich partnerky vážily.

Svou lásku dokážu projevovat ve fyzickém kontextu (když s ní mám sex a zároveň nemám sex s žádnou jinou (jak jinak jí mám vysvětlit, že je pro mě ta jediná?), ale v kontextu emočním jim to už dělá problémy.

A proto po tobě chci…

Neignoruj ženskou touhu po romantice a snaž se jí porozumět.

Když nevíš jak, podívej se na 20 nejlepších romantických filmů, poraď se s kámoškami, anebo vyťukej do googlu „jak být romantický“.

Cokoli to bude, jednoduše to neignoruj a udělej pro ni něco hezkého aspoň 1–2 × týdně.

Přines jí kytku…

Pozvi ji na večeři…

Zatancuj si s ní v dešti u písničky puštěné přes mobil…

Sejdi z cesty a běžte se koukat na hvězdy, anebo na vyhlídku…

Překvap ji snídaní do postele a masáží noh…

Je jedno, co to bude, je jedno, zda se u toho budeš cítit nesvůj. Dáváš jí tím najevo, že ti na ní záleží, že ji máš rád a že jsi schopný překonat svůj diskomfort jen proto, aby ona byla šťastná.

A to je to, co je důležité.

Máš ještě šanci získat zpět tvojí ex?

Vyplň 1 krátký online test a zjisti to…