Jak získat zpět tvou ex (kompletní návod)

autor: | Dub 2, 2018 | Důležité | 14 komentáře(ů)

Takže ty toužíš po tom získat zpět svou bývalou?

Bojím se, že pro tebe nemám nejlepší zprávy.

Nepodaří se ti to.

Ne. Neříkám, že získat zpět bývalku je nemožné.

Možné to určitě je, ale na to, aby se to stalo realitou i pro tebe, potřebuješ mít tu správnou strategii. Dokonalý plán hry.

A vzhledem k tomu, že jsi asi utíkal na Google a hledal různé varianty slovního spojení „jak získat zpět bývalou“, tak ten plán zjevně nemáš. Vše, co jsi doteď vyzkoušel, nemělo výsledek.

Nechtěl jsem tě ale odradit. Udělal jsem to jen proto, abych tvou pozornost nasměroval na fakt, že takto to dál neposuneš. Pokud ji chceš doopravdy zpět, tak bez plánu a v emočním rozpoložení, v kterém se právě nacházíš, to není možné.

Ale mám i dobré zprávy.

Věnuj mi svůj čas. Pokud si přečteš všechna slova, která jsem naťukal do klávesnice, ab vznikl tento blog, odhalím ti otevřený postup. Krok za krokem, jak maximalizovat tvé šance získat ji zpět.

Nemohu ti nic garantovat, protože tak jako ty a já, tak i tvá bývalá je svobodná bytost, která má právo rozhodnout se tak, jak jen chce, a nemám důvod ani zájem někomu lhát. A existují situace, kdy se toho stalo tolik a muž udělal tolik špatností, že cesta zpět už prostě neexistovala.

Ale…

Pokud jsi to absolutně nezpackal (málokdo se naštěstí dostane až do takového bodu), tak se drž postupu, o který se v tomto článku podělím. Pokud se úspěšně vyhneš chybám, na které tě upozorním, tvá šance získat ex zpět naroste do dramatických rozměrů.

A co je nejlepší, s největší pravděpodobností to bude právě ONA, kdo navrhne, abyste se spolu zase dali dohromady. Do hlavy jí to dostaneš ty, ale ona nebude nic tušit. A ten pocit zadostiučinění je pak nepředstavitelný.

Ale předtím, než se k tomu dostaneme…

Pravděpodobně tady hledáš návod na to, jak svou ex získáš zpět. Krok za krokem.

Problém však je, že znovu získat bývalou partnerku není tak jednoduché. Ale dá se to.

Je to zdlouhavý proces, který vyžaduje strategické přemýšlení, správný plán a přiznávám, že i trochu štěstí. Je toho tolik, že popsat to v jednom článku je doslova nemožné.

Můj kompletní a definitivní návod, jak získat zpět bývalou partnerku, obsahující úplně vše, co k tomu potřebuješ, najdeš na odkazu níže:

 

Okey, dost bylo řečí, pojďme přejít k věci…

Co se dovíš v tomto článku?

Tento text je výsledkem dlouholetých zkušeností se ženami, vztah, rozchody a návraty. Je výsledkem pokažených vztahů, kdy to (mě, mým kamarádům, kamarádkám, klientům nebo klientkám) nevyšlo a reflexí úspěšných případů, kdy se díky empatii, inteligenci a snaze pracovat na sobě podařilo zvrátit i nemožné.

Co ti chci sdělit je, že máš před očima opravdový návod, napsaný skutečným člověkem s opravdovými zkušenostmi, v kterém se ti budu snažit poradit, jak se z té nepříjemné situace dostat a jak postupovat, abys tvou ex nakonec mohl dostat zpět.

Nečekej jen nějaký narychlo slepený návod plný srandovních obrázků a nic neříkajících keců na nějakém portálu, kam se chodí zabíjet čas, když není co dělat při nudné práci v kanclu.

Víc jak 400 úspěšných klientů je důkazem toho, že tento text mění životy.

V tomto článku se podrobně podíváme na:

 • Co se od muže/partnera očekává a co tolik mužů kvůli pohodlnosti ve vztahu zapomíná plnit.
 • Co je pro ženy skutečně důležité a podle jakých kritérií si vybírají partnera na vztah.
 • Jaké jsou nejčastější po-rozchodové chyby, které pravděpodobně děláš i ty a které zaručeně zničí každou šanci získat tvou ex-partnerku zpět.
 • Co je pravidlo nulového kontaktu, proč jej potřebuješ dodržet a co během času, kdy spolu nebudete v kontaktu, je potřeba dělat.
 • Návod, jak krok za krokem přejít z období nulového kontaktu k obnovení komunikace.
 • Jaké SMS-ky a zprávy psát a jak s jejich pomocí začít budovat přitažlivost a zájem o tebe.
 • Jak přejít od konverzací přes SMS ke konverzacím přes telefon a o čem se bavit.
 • Jak změnit telefonování v rande a jak se na rande chovat.

Toto je pořádně dlouhý článek, protože v něm projdeme úplně všechno, co potřebuješ vědět, abys ji mohl získat zpět. Vše, co tě rozptyluje, nyní vypni a odlož stranou. A pokud to nejde, raději si tento článek ulož a vrať se k němu brzy. Pak, když se budeš moci maximálně soustředit na tuto záplavu slov a informací, která se na tebe valí. Tak pojďme na to.

3 charakteristiky správného chlapa

Možná se divíš, proč už tady není krok za krokem návod na získání tvé ex, ale není to jen o správném postupu. Nejprve potřebuješ pochopit pár principů. Každý člověk je totiž jiný. Když se na tebe a tvou ex podíváme z marketingového hlediska nebo „sales“ hlediska, tak při snaze získat ji zpět potřebujeme:

 • Správný marketing: Kvalitní postup, s pomocí kterého u ní umíš opět vybudovat zájem.
 • Správný produkt: Ty sám musíš být v jejích očích produktem s vlastnostmi a hodnotami, které ji přesvědčí, že vrátit se k tobě má smysl.

Celá marketingová strategie je popsaná o pár řádků níž, ale ještě před tím chci nasměrovat pozornost na tebe, na produkt. V momentální situaci je totiž možné, že tvůj život není v jedné nebo více z těchto tří charakteristik správného muže v pořádku. To je úplně normální a pochopitelné, ale pokud se o tyto tři oblasti života nebudeš starat, zbytečně si budeš sabotovat šance získat ji zpět.

Tyto tři charakteristiky jsou:

 • Zdraví.
 • Peníze.
 • Vztahy.

A bez zbytečného zdržování se pojďme podívat a vysvětlit si, proč si na ně musíš dávat pozor a jak dosáhnout jejich perfektního stavu. Tedy, pokud jsi v jedné nebo více z nich polevil oproti tvé minulosti.

Zdraví

Myslím celkově zdraví a tvou fyzickou formu. Řekněme, že v oblasti zdraví na tom nejsi úplně ideálně. Možná hodně piješ a projevilo se to na tvém břiše. Možná jsi obézní. Možná máš problém s akné. Ono je to v zásadě jedno.

Spíš jde o to, že pro ženy takové věci zkrátka nejsou přitažlivé, ať už jde o jakýkoli zdravotní problém. Řeč je samozřejmě o zdravotních nedostatcích, za které si můžeš ty sám. Za kýchnutí tě nikdo soudit nebude. Ale pokud vedle sebe postavíš tlustého kuřáka a vyrýsovaného abstinenta, myslíš si, že si žena bude vybírat dlouho?

Peníze

Máš dostatek prostředků na účtu? Dobrou práci? Ambice? Pěkné auto? Společenský status? Pak jsi úspěšný v kategorii Peníze.

Jednou jsem viděl velmi zajímavý dokument, který se nazývalThe Science of Sex Appeal, doporučuji jej. Ve filmu testovali, jak tvůj společenský status ovlivňuje přitažlivost u žen. Každý muž dostal od žen hodnocení od 1 do 10 podle toho, jak moc atraktivní je. Pak k jejich fotkám přiřadili vymyšlený plat a vymyšlenou pracovní pozici.

Muž, který původně dostal čtyřku, pak po odhalení jeho lukrativního platu a pracovní pozice dostal desítku. A stejně tak to funguje naopak. Původně „osmičkový“ muž se po odhalení neatraktivního povolání propadl rapidně dolů.

Zkrátím to, ženám na tom jednoduše záleží. Ne, neznamená to, že jsou to všechny zlatokopky. Jen je prostě z evoluce přirozené, že vyhledávají bezpečí. Také neříkám, že máš nyní silou vůle stoupat po kariérním žebříčku, ale mysli na to, že vytváříš určitý dojem. Existuje hromada dalších věcí, kterými můžeš ženu okouzlit.

Jediné, co se snažím říct, je, že na tom záleží a neměl bys to brát na lehkou váhu.

Vztahy

Jak vím, že tvé vztahy momentálně za nic nestojí? No, neber si to špatně, ale zabloudil jsi na tento web a v článku ses dopracoval až sem. Ale teď vážně.

Když mluvím o vztazích, řeč není jen o tvé ex nebo o potenciálních sexuálních partnerkách. Mluvím i o rodině, kamarádech, obchodních partnerech a podobně.

A co si myslíš, že se stane, když budeš mít pořádný plat a vysportované tělo, ale tvé vztahy nebudou stát za nic? No, tvé mentální zdraví bude čelit pořádné výzvě a není vůbec vyloučené, že začneš bojovat i s depresí.

A to je přesně ten důvod, proč všechny tři charakteristiky potřebují existovat a fungovat v rovnováze.

Proč jsou tyto 3 charakteristiky důležité, když ji chceš získat zpět?

Je dost pravděpodobné, že tě rozchod položil. Tvůj vztah utrpěl obrovskou ránu (Vztahy), najednou ses nedokázal soustředit v práci (Peníze) a dostal ses do deprese, v důsledku čehož jsi přibral několik kilogramů (Zdraví).

První krok, pokud chceš dostat svou ex zpátky, je právě postavit se nepřízni osudu a dát si tyto tři oblasti do pořádku. Abys byl znovu tím mužem, do kterého se kdysi v minulosti zamilovala.

Od tebe tedy požaduji, abys od této chvíle věnoval velkou část své pozornosti na zkvalitnění zdraví, zvýšení příjmů a vylepšení vztahů.

Okey. Doteď jsme se bavili o tom, jak být mužem v té nejlepší pozici pro to, abys ji získal zpět – podle atributů samotných žen z hlediska evoluční psychologie.

Ale jakkoli přitažlivým mužem jsi a jakkoli máš svůj život v pořádku, existují chyby, které mohou způsobit, že tvá snaha bude absolutně zbytečnáa svou bývalou od sebe akorát tak odeženeš. Pojďme se tedy podívat na…

2 typy chování, kterým se musíš vyhnout

Tuto část si přečti pořádně, protože je nesmírně důležité, abys tyto 2 chyby nedělal. A pokud náhodou už děláš, je potřeba okamžitě přestat.

Pokud jsi nějakou z nich udělal, nestresuj se. Neznamená to, že šance získat ji zpět neexistuje. Jen budeš mít o něco víc práce, abys výsledek těchto chyb anuloval.

Tyto 2 chyby jsou:

 • Dolézání.
 • Projevování slabosti a nejistoty.

Dolézání

Pod pojmem dolézání mám na mysli chování muže, který jednoduše neví, kdy už stačilo. Něco jako ten otravný komár ve tvém pokoji při letním večeru, který zkrátka ne a ne odletět. Necháš otevřené okno a vypneš světlo? Ne. Ten malý bzučící hajzl se nedá říct a vše to nakonec dospěje do stavu, kdy se naštveš, vstaneš od Facebooku a jdeš pro tričko a mucholapku nebo sprej na hmyz, kterým mu to „vysvětlíš“.

A podobně jako s hmyzem je to i s některými muži po rozchodu. V hlavě jim jednoduše něco našeptává, že ji musí kontaktovat a absolutně ignorují její případný nezájem o komunikaci.

 • Nezvedá telefon? Nevadí, zavolám jí ještě dvacetkrát.
 • Neodepisuje na Facebooku? Nevadí, pošlu jí deset zpráv za hodinu.
 • Nereaguje na SMS? Nevadí, napíšu ještě aspoň osm.
 • Nepomáhá? Nevadí, začnu jí spamovat e-mail, chodit ji přepadávat do práce anebo kdekoli, kde se normálně zdržuje.

Nevím, proč to někteří muži dělají, ale takové chování nikam nevede.

Neustále opakuji, že dostat ji zpět ve velké míře znamená znovu projevovat mužské „alfa“ kvality, které v tobě viděla a pro které se ti podvolila dřív. Takto se jevíš jen jako slabý jedinec. Takovým chováním podvědomě naznačuješ, že nemáš na výběr, nemáš co dělat a pokud se ona náhodou neslituje, budeš sám a smutný do konce tvého zoufalého života.

Žena chce partnera, který je žádaný, sebevědomý a stabilní. Muže, o kterého stojí každá žena, ale on si i přesto vybral právě ji.

Ale dolézání, to vyzařuje přesný opak. V jejích očích je to slabé, nesebevědomé a odpuzující.

Pokud jsi to náhodou dělal nebo děláš, je nutné okamžitě přestat. Anulovat efekt dolézání je pak možné s pomocí pravidla nulového kontaktu, o kterém píšu níže.

Projevování slabosti a nejistoty

V tomto bodě se budeme pohybovat na ostří nože, protože projev mužské nejistoty a žádostivosti je něčím, co ženu za jistých okolností odpuzuje (a je potřeba vědět, kdy je vhodné nejistotu a žádostivost projevovat a kdy si tím akorát uškodíš).

A opět si tady pomůžu tím opisem romantického ideálu muže, po kterém ženy touží a uvidíme, kdy je potřeba být tím silným alfa samcem a kdy citlivým a zranitelným.

Když i přečteš jakoukoli romantickou knihu nebo se koukneš na film pro ženy, hlavní postava bude vždy podobná.

Silný, společenský, sebevědomý a tajemný muž nesoucí si kříž, kráčející za svým cílem. Nezáleží na tom, zda jde o samotáře jako Christian Bale ve ztělesnění Batmana nebo společenský typ jako Richard Gere v Pretty Woman. Vždy se vyhýbá nenáročným známostem a čeká na tu pravou.

A právě on si poté vybere právě ji, přestože by mohl mít každou ženu. A jako bonus ji začne tím typicky mužským způsobem zahrnovat pozorností, dárky, okoření to trochou žárlivosti, a i navzdory jeho společenskému statusu jí dává najevo, že právě ona je pro něj ta jediná a že bez ní nedokáže žít.

Tak nějak vypadá projevování nejistoty a žádostivosti, po kterém ve vztahu od partnera touží a díky kterému se cítí jako bohyně. Jednoduše řečeno, je to ten typ chování, který jí dává pocit, že je chtěná.

Když se někdy budeš bavit se ženami, které podvedly svého partnera – ženy totiž na rozdíl od mužů nemají tak silný pud podvádět, za předpokladu, že jsou ve vztahu šťastné a spokojené – obvykle bude důvodem právě nedostatek zájmu ze strany jejího partnera. Absence pocitu, že je chtěná, a pokud to nenajde u svého partnera, začne to hledat jinde.

Avšak stejně, jako může být tato mužská nejistota a žádostivost přitažlivá, může být rovněž neskutečně odpudivá a nejjednodušeji si to asi vysvětlíme na této rovnici:

Nejistota + Alfa status = Atraktivita

Nejistota + Beta status = Odpuzování

V kostce to znamená, že pokud žádostivost o ni projevuješ z pozice síly, alfa, je to přitažlivé. Pokud však žádostivost a nejistotu projevuješ z pozice slabosti, beta, je to odpuzující.

Pro přiblížení:

 • Pokud projev žárlivosti probíhá v hladině:můžu mít každou, ale vybral jsem si tebe a nechci tě ztratit, protože jsi úžasná, podvědomě to vyjadřuje alfa status, ona se cítí úžasně, žádaně a má motivaci zůstat se svým partnerem.
 • Pokud projev žárlivosti probíhá v hladině: když o tebe přijdu, žádná o mě ani nezavadí, a proto od tebe odháním každého chlapa, podvědomě to vyjadřuje beta status, ona se necítí dobře, je omezována a pochybujeo kvalitách jejího partnera.

Až takto nám projevování citů, nejistoty a žádostivosti vůči naší partnerce může v jedné situaci hrát do karet a jindy naopak vše pokazit.

V bodě, ve kterém teď jsi – rozchod, je možné, že o tvém alfa statusu vážně pochybuje. A právě to je důvod, proč na to upozorňuji a proč je lepší projevování žádostivosti vůči bývalé partnerce ukončit až do chvíle, dokud si nejsme jistí, že tě znovu vnímá jako alfa muže.

Alfa kvality, které v sobě potřebuješ vybudovat

Pokud chceš získat svou ex zpět, potřebuješ se stát alfou. Abys toho dosáhl, potřebuješ se soustředit na několik určitých kvalit. Některé jsou lehko ovlivnitelné, ale s jinými toho moc neuděláš. Pointou je, abys ze své situace vytěžil absolutní maximum a co nejvíc tak zvýšil své šance.

Vzhled

Upřímně. Když před tvou ex postavím tebe a Brada Pitta, koho myslíš, že by si vybrala?

Ať už chceme nebo ne, vzhled hraje ve výběru žen významnou roli. Ne tak velkou, jakou hraje ženský vzhled u nás, ale stále ji nesmíš zanedbat.

Ale mám pro tebe přece i dobré zprávy. Řekněme, že jsi průměrně vypadající týpek. Ani ne škaredý, ani příliš hezký. Normální. Pokud ale dokážeš vybudovat všechny ostatní kvality v této části článku, ženy se o tebe poperou. Pochopil jsem to, když mi jednou jedna žena řekla něco ve smyslu: „Nikdy v životě už nechci chodit s mužem, který vypadá lépe než já. Už jsem si to jednou vyzkoušela a bylo to nesnesitelné.“

Takže má kamarádka, která je jinak dost sexy, preferuje méně hezké muže. Ano, na vzhledu záleží, ale až tak žhavé to zas není.

Výška

Toto je jedna z těch kvalit, které neovlivníš. Jak zřejmě tušíš, ženy preferují vysoké a pohledné muže.

Protože ale s výškou opravdu nic neuděláš, chci ti říct o něčem jiném. Chci mluvit o tom, že výška ti návrat k expratnerce nezaručí.

Mám kámoše. Vypadá dobře. Velmi dobře, je to prostě hezoun, zajímavý týpek. Vždycky, když jsme šli do klubu, jsme trochu žárlil. Mohl mít kteroukoli. Pamatuji si, jak jeden kluk dvě hodiny vášnivým tancem zaměstnával nádhernou holku, aby se můj kámoš na ni jen podíval, gestem ji k sobě zavolal a ona bez váhání svého celovečerního partnera opustila.

Chtěl jsem zjistit, zda něco dělá jinak. Tak jsem se ho zeptal, jaké je to tajemství, jak je možné, že může mít jakoukoli v klubu. Jeho odpověď?

„Kámo, nechci vypadat jak nějaký debil, ale vidíš tu někoho jiného s dobrým tělem, dobrým oblečením a normálním ksichtem?“

Je to nefér, ale přijal jsem to jako realitu. Ano, mohl vypadat jakkoli dobře a mít žen, kolik by se mu zachtělo, ale mělo to jeden háček. Když se chtěl vrátit ke své expartnerce, jeho vzhled najednou nestačil.Chtělo to o dost víc.

Takže bez ohledu na to, jak dobře vypadáš, je potřeba se soustředit na všechny ostatní kvality. S hezkým obličejem životem jen tak neprojdeš.

Zdraví a hygiena

Existuje jen jediný typ tlustých mužů, kteří mají krásné ženy. Ano, jsou to ti nejbohatší. Řeknu ti to jinak. Pokud jsi tlustý, zvedni prdel a běž si zacvičit.

Ne, není to žádná raketová věda, když řeknu, že svalnatý a chudý muž je přitažlivější než tlouštík. Popravdě, málokdy ti to žena řekne, ale častou příčinou rozchodů je právě to, že se muž o sebe přestal starat.

Neříkám, že se musíš stát profesionálním kulturistou. Každé mírné zhubnutí zvýší tvé šance u ex.

A hygiena?

No, jednou jsem potkal skvělého týpka. Byl to asi nejzajímavější člověk, s kým jsem měl možnost se bavit. A vypadal fakt dobře. Ale potom jsem to ucítil.

Víš, co o tobě říká špatná hygiena? Že se o sebe nestaráš. Smrad a zažloutlé zuby dokážou kohokoli odradit v průběhu sekundy. Takže se o sebe starej.

Oblékání

Představ si, že do baru plného žen přijde nejlépe vypadající chlap na světě. Vše, co musí udělat, je sednout si a rozhlédnout se. Ženy se roztečou a může mít jakoukoli, na kterou si ukáže prstem.

A teď si představ, že ten stejný chlápek přijde oblečený jako bezdomovec, ve smradlavých hadrech, pokrytý špínou. Něco mi říká, že na ženy by to nemělo mít pozitivní efekt.

Ať už chceš nebo ne, na tom, jak se oblékáš, ženám prostě záleží, včetně tvé ex.

Zajímavý život

Víš, co mají společného chlapi, kterým jsem pomohl získat zpět jejich ex?

Všichni měli skvělý život i mimo vztah. Anebo jsem jim ho aspoň pomohl v průběhu procesu vytvořit. Zkrátka a jasně: pokud se celý tvůj svět točí okolo expartnerky, s největší pravděpodobností se ti ji nepodaří získat nazpět. Paradox? Ani ne.

Nedávno jsem byl na rande s jednou slečnou. Byla příjemná, ale v té době jsme nevyhledával žádné závazky a otevřeně jsme jí to pověděl. Řeč nestála, po dvou vínech padla i první pusa. Následně jsme se rozloučili, vyměnili si pár zpráv a dohodli se, že ke mně přijde večer.

Další den mi do oběda napsala, jak se mám. Měl jsem příliš moc povinností v práci, tak jsem chtěl odložit konverzaci na později, až se jí budu moct trochu víc věnovat. Za 45 minut mi přišla vyčítavá SMS, že proč neodepisuji a jak se teda mám. Asi za další dvě hodiny přišla další zpráva a když už jsem byl dostatečně znechucený, tak pro jistotu ještě jedna. Ať už to holka myslela dobře, už jsme se nikdy nesetkali. Nechtěl jsem.

Když chceš svou ex získat zpět, potřebuješ trpělivost. Potřebuješ, aby celý proces proběhl přirozeně. Když jen trochu věci uspěcháš, selžeš. A právě proto potřebuješ mít zajímavý život.

Když totiž budeš právě dřepovat se 150kilovou činkou na ramenou, nebudeš mít čas řešit minulost. Ani tě to nenapadne, když se budeš zrovna škrábat na mrazivé štíty Vysokých Tater. A tím pádem ji zbavíš nátlaku a pokud k návratu nakonec dojde, tak proběhne úplně volně a přirozenou cestou. Protože to bude sama chtít.

Pravidlo nulového kontaktu

Pravidlo nulového kontaktu je nevyhnutelným krokem na cestě k obnovení vztahu s tvou bývalou. V kostce spočívá v tom, že během předem vytyčené doby(obvykle tři týdny nebo měsíc) budeš muset omezit kontakts tvou bývalou na absolutní nulu. To znamená žádné psaní na Facebooku, Instagramu, žádné telefonáty a je jedno, zda volá či píše ona nebo dostaneš pocit, že se jí znovu potřebuješ ozvat.

„Cože? Proč mám přerušit kontakt, když ji chci získat zpět?“

Ve zkratce jde o to, že po rozchodu ses dostal do nevýhodné pozice a tvá ex tě bere jako samozřejmost. Myslí si, že tě může mít kdykoli a takovým stylem u ní ztrácíš hodnotu.

V tomto se totiž my lidé chováme hodně předvídatelně a – nezávisle na tom, co mám – chceme vždycky to, co nemůžeme mít a nevážíme si téměř ničeho z toho, co reálně máme.

Období nulového kontaktu slouží k tomu, abychom tento pohled na tebe transformovali a aby tě opět začala vnímat jako žádaného silného muže s vlastním životem. V její hlavě se pak rozbliká světýlko a ona se začne sama ptát: „On je opravdu pryč. Opravdu tohle chci?“

Navíc, pokud k tobě stále cítí silné emoce, nulovým kontaktem také docílíš, abys jí začal opět chybět a ona tak začne v pozitivním smyslu přemýšlet nad společně prožitou minulostí. Protože kombinací citů k tobě a nedostatku tvé osoby v jejím životě už přebírá kormidlo vzpomínkový optimizmus.

„Jak dlouho bych měl v období nulového kontaktu zůstat?“

Dlouhodobou praxí v pomoci mužům a ženám získat zpět jejich partnery jsem však pochopil, že postupovat v toto směru podle striktních pravidel není vždycky dobrým nápadem, a i když standardních 30 dní pro většinu situací stačí, existují okolnosti, při kterých je dobré přidat nebo naopak ubrat.

V této části návodu se podíváme na specifické situace a jaký vliv budou mít na délku období nulového kontaktu. A co dělat, když nulový kontakt prostě nejde dosáhnout?

Nezapomínej, že období nulového kontaktu je stoprocentně efektivní a zaručí toužený efekt, jen pokud jej dokážeš skutečně dodržet. Ignorace bude mít na psychiku tvé ex silnější efekt, když to bude trvat měsíc a ne jeden – dva dny.

Jak dlouho má období nulového kontaktu trvat?

Pojďme si podrobně rozebrat 3 různé délky nulového kontaktu v závislosti na okolnostech.

Tři týdny nulového kontaktu

3 týdny nulového kontaktu jsou z mých zkušeností absolutní minimum. Problémem je, že ženy mají na nulový kontakt různé druhy reakcí a některé ho zvládají opravdu těžce, přičemž jakmile je začneš ignorovat, některým z nich z toho začne doslova šibat.

To je na jednu stranu dobré, protože to znamená, že jí na tobě někde uvnitř stále záleží, ale na druhou stranu je třeba podotknout, že uvnitř může trpět až příliš a natahovat v takovém případě období nulového kontaktu na celý měsíc není nutné. Naopak, může to ublížit.

Nulový kontakt by měl trvat tak dlouho, aby ses jí ozval právě v tom momentu, kdy už to nedokáže vydržet a nervózně se kouká na telefon, zatímco přemýšlí, kdy se jí konečně ozveš. Pokud tohle období prošvihneš, můžeš ji dotlačit až do stavu apatie.

Jinými slovy, pokud se tvá ex začne chovat až příliš naštvaně, smutně, emotivně nebo vtíravě už za krátkou dobu od jejího odstavení, není nutné nekontaktní období udržovat celý měsíc a můžeš jej ukončit už po třech týdnech.

Měsíc nulového kontaktu

Nevelká část žen je natolik reaktivní a emoční, že to nevydrží už po jednom týdni nulového kontaktu.

Většina je tvrdohlavější a když je to bude opravdu užírat, nebudou to téměř vůbec dávat najevo.

Jeden měsíc nulového kontaktu je výborným řešením v případě, že se tvá ex tváří neutrálně. Že ji to neštve (resp. to maskuje) a zároveň tě jen tak „pro jistotu“ 1–2 × za dobu tvé odmlky zkontroluje. Ale existuje i malá část žen, které jsou ještě tvrdohlavější, a proto…

Šest týdnů nulového kontaktu

Stejně jako existuje procento žen, které budou reagovat přehnaně už po pár prvních dnech, existují také ženy, které se budou tvářit, že se absolutně nic neděje.

To neznamená, že nulový kontakt nefunguje, znamená to je, že je obzvlášť tvrdohlavá a zlomit ji bude trvat o něco déle.

Přerušit kontakt na šest týdnů je nejdelší období nulového kontaktu, které bych zvolil, pokud ji chceme emocionálně zlomit natolik, abys jí začal chybět. Déle bych to už v žádném případě neprotahoval, jinak riskuješ přesun z fáze jsem naštvaná, ale chybí mi a jen to nedávám najevo do fáze apatie a smíření se se skutečností, že je opravdový konec.

Možné problémy a řešení po dobu období nulového kontaktu

Určitě se chceš ještě podívat na problémy, které mohou po dobu nulového kontaktu nastat, tak si některé pojďme načrtnout.

Pokud chceš vědět o období nulového kontaktu a celkovém procesu získávání tvé ex zpět vědět víc, můžeš se mrknout na mou knihu.

Bez dalšího zdržování pojďme na 2 největší a nejčastější nástrahy období nulového kontaktu:

Co když spolu máme děti?

Absolutně se odmlčet a omezit kontakt na nulu není v tomto případě možné. Namísto nulového kontaktu v tomto případě doporučuji pravidlo minimálního kontaktu, což znamená omezení komunikace jen na diskuze týkající se vašich dětí.

To znamená:

Chceš vědět, jak jste na tom teď, co se vlastně ve vašem vztahu stalo a jinými způsoby se zabývat tím, co se mezi vámi děje?

Nulový kontakt v tomto případě platí a bavit se o těchto věcech znamená porušení minimálního kontaktu.

Potřebujete vyřešit, kdo vaše dítě vezme ze školy, k lékaři, anebo nastal nějaký problém ve škole a je nutné to řešit?

Nulový kontakt v tomto případě neplatí a jako zodpovědní rodiče se ve jménu zdravého vývoje a vývinu vašeho dítěte musíte umět dohodnout a konstruktivním způsobem řešit problémy, pokud nastanou.

Co když spolu bydlíme?

Stejně jako v případě dětí, ani tady není možné zamezit kontaktu úplně, teda pokud nechceš působit absolutně drze a arogantně, čímž ji akorát tak vytočíš.

Problém, který však v případě společného bydlení nastává, je obrovské riziko hádek a prasknutí nervů. Samozřejmě rozumím, že v tobě mohou lomcovat emoce a být pod jednou střechou tomu zrovna moc nepomáhá, ale jak už jsem psal výše, ne každé správné rozhodnutí je jednoduché a občas je pro dosažení tvého cíle nutné jít proti vlastním impulzům.

Pokud tedy bydlíte pod jednou střechou, doporučuji udržet tvé emoce na uzdě a doslova ji zahrnout kombinací milého chování a nezájmu zároveň.

V praxi to znamená, že stejně jako v období nulového kontaktu nebudeš řešit váš vztah, kde jste, kam směřujete, ani nic podobného.

Zároveň to však znamená, že se k ní budeš, v kontextu domácích prací a společného prostoru, který sdílíte, chovat jako k první dámě. Poděkovat, poprosit, uvařit, umýt nádobí, vynést smetí, neodmlouvat a nevyhýbat se pomoci, pokud tě o ni požádá, ale ihned udělat to, co je třeba. A do toho se budeš starat o sebe, o svou hygienu, chodit cvičit, chodit ven s kamarády a žít svůj zajímavý život.

Jednoduše se chovat tak, abys jí nedal žádný objektivní důvod na hádky, vztek, ale zároveň abys jí podvědomě vyjadřoval, že máš svůj vlastní život a zájmy a donutil ji tak v hlavě přemýšlet, jak sakra můžeš být tak milý, šťastný a samostatný i přesto, že jako partnerka ve tvém životě chybí.

Protože:

 • Emoční reaktivitou vůči ní (ať už jde o prosby, hádky, dělání si naschválů, negativitu, urážení se atd.) jí podvědomě dáváš najevo, že ti záleží na tom, co se stalo, validuješ její ego a stavíš se do submisivní role.
 • Emoční nereaktivitou v kombinaci s ohleduplností a nezájmem vůči ní (tzn. že absolutně respektuješ váš společný prostor tak, jako u jakéhokoli jiného spolubydlícího, ale nic víc) se jednak chováš zodpovědně, podvědomě dáváš najevo svůj alfa status a tím, že jí „nehladíš ego“, dosáhneš toho, že se po čase ona sama uvrhne do submisivní pozice.

Co dělat v době nulového kontaktu

Do tohoto okamžiku jsem se snažil vysvětlit, co se děje v hlavě tvé ex v době období nulového kontaktu, a tedy i proč je to v naší strategii, jak ji získat zpět, tak důležité.

Až doteď jsme se zabývali tím, proč je pravidlo nulového kontaktu nevyhnutelnou součástí procesu na cestě k obnovení vztahu a co konkrétně se děje v hlavě tvé ex, když to na ni správně použiješ. Ne, to není zdaleka vše.

Největší chyba a důvod, proč tolik mužů svou ex nezíská zpět, je mentální zlenivěnía spletení si období nulového kontaktu s jakou si dovolenkou, kdy se nemusí nic dělat, můžeme si hrát na XBoxu a sledovat fotbal s kámoši.

A jak jsem už psal, nepatřím mezi lidi, kteří ti budou věšet bulíky na nos, a na rovinu řeknu, že existují výjimky z pravidla a stejně, jako je malé procento situací, kde můžeš pokazit úplně vše, a i přesto se k tobě vrátí, tak stejně se může stát i to, že i když uděláš vše úplně dokonale a tak, jak bys měl, i tak to nakonec nevyjde.

Je to tak trochu jako poker, kde ti každý pokerový hráč řekne, že dostat pár A-A znamená, že z hlediska statistiky máš téměř jistou výhru a můžeš jít all-in, a naopak např. kombinaci 2-4 spíš zahodit. Jenže náhoda je svině a může se stát, že zrovna s těmito dvěma kartami se dva hráči opravdu dostanou do all-in situace a statistika sem, statistika tam, river bude: A-3-5-K-8 nebo K-J-2-7-2, což znamená, že i přes trojici v prvním případě a nejvyšší pár v druhém, hráč s nejlepší startovní pozicí prohrál.

To na margo toho, že i když se snažím radit, jak nejlíp umím, a stojím si za každým slovem, náhoda je blbec a vždy se může stát něco nečekaného a já jsem jen empatický a sociálně inteligentní člověk, ne kouzelník. Ale řeknu i to, že když se to malé části mužů přece jen nemusí podařit, stále to bude znamenat aspoň to, že se dostanou do strategicky velmi dobré výchozí pozice ve smyslu statutu a subkomunikace alfa vlastností. Budou přirozeně přitažlivými muži, pro které je jednoduché zaujmout ženy a najít si partnerku bez jakýchkoli sofistikovaných triků a technik. Každopádně… Ať je to, jak chce, pro maximalizaci šancí získat ji zpět ještě jednou zdůrazňuji:

V době nulového kontaktu na sobě musíš pracovat.

Nejsme na dovolené a nemáme čas ztrácet čas.

Období nulového kontaktu není dobou pití piva a sledováním fotbálku, ale obdobím, které musíš využít na to, abys sám sebe osobnostně pozvedl a pozitivně překvapil expartnerku intergalaktickým posunem.

Je to období, během kterého máš čas na to, aby si po opětovném setkání pomyslela: „sakra, on je opravdu chlap,“ začínajíc přehodnocovat, zda je opravdu rozumné definitivně ztratit tak kvalitního partnera, jako jsi ty.

D karet ti bude hrát i to, že velká část mužů – a téměř každý s tím přijde do styku – se fláká, myslí jen na sex, nerozumí jí atd. A proto po dobu období, kdy se nevidíte, nepotká svého vyvoleného, ale bude jen frustrovaná z toho, jak nepoužitelní a nedůvěryhodní jsou dnešní muži.

Kombinace její frustrace z reálného života – muži, které potká, ji buď nepřitahují, anebo jim jde jen o sex – a toho, že se v jejích očích staneš nositelem atraktivních vlastností a mužem, kterému důvěřuje a nevnímá ji pouze jako sexuální objekt, potom dělá neskutečné zázraky.

Mužské kvality, na kterých budeš muset v době nulového kontaktu zapracovat

Jak jsme si řekli výše, existují 3 základní pilíře alfa muže, kterými jsou:

 • Zdraví (vzhled).
 • Peníze (schopnost postarat se).
 • Vztahy (charakterové vlastnosti a komunikace).

A taky jsme se bavili o tom, že váš rozchod byl na 99 % výsledkem toho, že jeden nebo více z těchto pilířů tvého života nebyl úplně v pořádku. Ale žádný strach.

vím, že se za 3 až 6 týdnů nulového kontaktu nedá kompletně transformovat tvůj života stát se králem večírků z introvertního kluka, fitness modelem z týpka s nadváhou nebo šéfem nadnárodní společnosti z nezaměstnaného.

Ale to ona ani nepotřebuje. Jediné, co jí pravděpodobně vadí, je krize důvěry a pocit, žes zlenivěl.

Takže:

 • V kontextu peněz nepotřebuje, abys byl milionář, ale neměla by mít pocit, že opravdu neděláš nic, pak ztrácí důvěru, zdají (a případným potomkům) budeš umět být oporou a postarat se o ně, když to bude nutné.
 • V kontextu sociálních vztahů také nepotřebuje žádné neuskutečnitelné nebo nedosažitelné změny, Možná jen měla pocit, že si jí nevšímáš, nevážíš nebo se vyhýbáš jejímu okolí a opět ji to nutí pochybovat o důvěře k tobě.
 • V kontextu zdraví taky nepotřebuje modela, ale možná jsi v jejích očích opravdu za hranicí a výrazně jsi polevil od doby, kdy jste se dali dohromady (a i když tě měla ráda, může to podvědomě brát jako nižší status), anebo se bojí, že si svým životním stylem způsobíš nemoci a problémy, což znovu zpochybňuje důvěru v tebe a tvé schopnosti postarat se a být oporou.

A ještě jednou, každému je jasné, že napravit pokažené netrvá tři týdny, ale to ona ani nepotřebuje.

Ona nepotřebuje vidět definitivní výsledek. Ona jen potřebuje vidět snahu a zodpovědnou práci na sobě, protože jak uvidí tu, tak ví, že za nějaký čas se ten výsledek dostaví. Jednoduše máš cíl a neflákáš se.

To je mimo jiné i důvodem, proč jsem i já v nejchudobnějším období, když jsem začínal podnikat, vydělával jsem jen pár stovek eur měsíčně a neměl jsem ani na pivo, mohl i navzdory tomu všemu chodit s tak krásnou ženou, že mi ji záviděl každý muž na ulici a pomalu každý den byla bombardovaná nabídkami na rande, kávy, dovolené, výlety a podobně.

I přes to byla se mnou. Já jsem jí sice nic z toho nabídnout nemohl, ale cítila, že na rozdíl od těch všech mi nejde jen o sex a mám ji opravdu rád a zároveň si všímala, že šetřím, investuji, od rána do večera pracuji a že dřív nebo později se tím mužem díky mé snaze a pracovitosti stanu a že až to bude potřebné, budu se umět postarat a udělám pro to cokoli.

Teoretický kontext tedy máme za sebou, pojďme se podívat na konkrétní problémy, které můžeš mít a jak je vyřešit.

Hygiena a péče o sebe

Jasně, ani mě se nechce. Jasně, je jednoduché posunout kadeřníka o týden, anebo si říct, že vynechat jedno holení nevadí, ale není to tak. To, že nám to naše partnerky odpustí, neznamená, že je jim to jedno a pokud jsi v tomto případě zlenivěl, naprav to.

Pro malou zkoušku správnosti se mi jen stačí zeptat, zda bys svou péči o sebe bral stejně, pokud by nebyla tvou stálou partnerkou, ale šlo by například o nějakou skvěle vypadající novou holku, kterou jsi nedávno poznal, jsi z ní mimo, rozumíte si a ty ji chceš sbalit.

Ne, nebylo by ti to jedno. Tak na tom zapracuj.

Zdraví a fyzická kondice

Možná jsi přibral. Možná máš viditelně slabší kondičku. To neznamená, že se musíš změnit v modela, ale stále platí, že fyzická kondice, síla a svaly jsou atraktivními atributy muže, a proto je dobré se jim věnovat.

A co je možná ještě důležitější – cvičení produkuje endorfiny a navozuje doslova meditační stavy, což tobě samému pomůže psychicky lépe zvládat období nulového kontaktu a nejistotu, kterou můžeš pociťovat.

Peníze, cílevědomost a schopnost postarat se

Jak jsem psal už výše, z hlediska evoluční psychologie bude každá žena na základní úrovni podvědomě vnímat, jak moc se o ni a její potomky dokážeš postarat. Evoluce nezná kondomy.

Pokud v tebe ztratila důvěru v tomto bodu, neznamená to, že se musíš stát milionářem, vyskočit o tři pozice v korporátním žebříčku výše, anebo si ihned najít výbornou práci.

Znamená to ale, že potřebuje vidět snahu pracovat. Pokud si se tedy absolutně nevěnoval práci či firmě, začni ji brát zodpovědněji. Pokud jsi momentálně nezaměstnaný, možná měla pocit, že jsi negativní a neděláš dost proto, aby ses z toho dostal. Pokud je to opravdu tím, opět platí – mazej na ten portál s pracovními pozicemi, začni posílat životopisy a ukaž snahu.

Sociálnost a příjemné vystupování

Všiml sis na sobě někdy, jak při náhodném očním kontaktu znervózníš a uhneš pohledem? Děláme to v situacích, kdy si sami sebou nejsme jistí, nedůvěřujeme si a znervózníme. Ale nervozita a nejistota nepatří mezi alfa atributy a je dobré na nich pracovat.

Samozřejmě není jednoduché se toho zbavit a nestačí říct „prostě si věř“, anebo podobnou motivační blbost, která nic neřeší. Namísto toho ti poradím trik, který způsobí, že budeš vystupovat sebevědomě a příjemně automaticky.

Celý trik spočívá v pochopení, proč tyto pocity nejistoty máme, a to je strach typu „co si o mě okolí pomyslí“. Ale tento strach prožívá skoro každý.

Jakmile to pochopíš, zbav se stresu, přestaň řešit, co si o tobě ten člověk myslí, a naopak se zaměřuj na to podstatné.

Jakmile to náhle dokážeš, nikdy v životě ti žádná žena nebude vyčítat, že neposloucháš, a naopak všechny dostanou pocit, že jim skutečně věnuješ pozornost, že se s tebou mohou otevřít a rozumíš jim. A jakmile toho dosáhneš, tak nejen tvá ex, ale každá žena bude doslova ochotná přebrodit se sračkami, kanály a rozbitým sklem, jen aby mohla být s mužem jako ty. Slovy nedokážu víc zdůraznit, jak silný efekt to má.

Když zapracuješ na sociální složce své osobnosti, dokážeš být nejen lepší oporou pro ni, ale zároveň i oporou a přítelem jejímu okolí, čehož si ženy na mužích, kteří toto dokážou, mimořádně váží a respektují.

Zájem žen a randění

Na konci dne je to samozřejmě na tobě, zda po dobu období nulového kontaktu chceš nebo nechceš randit, ale existují 2 důvody, proč to v jisté míře doporučuji:

 • Dává ti to možnost pracovat na svých sociálních schopnostech a přitažlivém jednání s ženami.
 • Dokážeš v ní probudit žárlivost a tím pádem i strach, že o tebe může definitivně přijít.

Neškodné vyprovokování žárlivosti v tomto kontextu není na škodu, protože tě to automaticky posouvá do pozice muže, o kterého je zájem a který má svůj vlastní život. Zdůrazňuji ale slovo neškodné. Dosáhnout jisté míry žárlivosti a zvědavosti společnou fotkou s neznámou ženou na Facebooku je jedna věc, ale určitě nedoporučuji posouvat to do roviny, že by tvé chování mohlo tvé expartnerce ublížit. A mysli na to, že to rozhodně není dobrý nápad, pokud spouštěčem rozchodu bylo podvádění z tvé strany.

Co dělat po uplynutí období nulového kontaktu

Do této chvíle jsme se bavili o tom, jak vypadá přitažlivý chlap, jak svou přitažlivost po rozchodu sabotujeme nesprávnými rozhodnutími a jak na své přitažlivosti v období nulového kontaktu zapracovat tak, abychom v naší bývalce dokázali probudit zájem, žárlivost, aby na nás začala myslet a my jí začali chybět.

Teď se už pojďme mrknout na samotný proces, jak ji získat zpět.

A aby to bylo jednoduché a srozumitelné, jak je to u mě zvykem, opět začnu souhrnem celého procesu a potom si projdeme jednotlivé kroky podrobněji.

Návod, jak ji získat zpět ve 3 krocích

Nemám chuť být nějakým šarlatánem a obchodníkem s teplou vodou a neříkám, že postup, který popisuji níže, bude fungovat na 100 % (je to okolo 72 % podle dosavadních klientů, s kterými jsme mluvil), ale stojím si za tím, že je to to nejefektivnější, co jde na téma jak získat zpět ex najít, a je to úplně zdarma. Co víc by sis mohl přát.

A chci ti ještě říct tolik, že jsem tento návod psal – stejně jako celý tento blog a knihu – pro muže, kteří možná udělali nějaké chyby, ale uvědomují si to, chtějí je napravit a mají skutečný zájem o obnovení vztahu. Ne pro sukničkáře hledající návod Jak se dostat ex pod sukni ve 3 krocích a chovat se k ní jako hovado.

Krok 1: Zprávy

Po období nulového kontaktu potřebujeme kontakt obnovit. Ale jak na to? Nejbezpečnější je začít si psát, ať už přes SMS, WhatsApp, Viber nebo Facebook, a to ze 2 důvodů:

 • Psaní je nejvíce sociálně akceptovaná forma komunikace, které nedáváme příliš velkou váhu a nehrozí při ní zbytečný šok jak při telefonátu.
 • Dává tobě i jí možnost přemýšlet,co napsat před tím, než zmáčknete tlačítko Odeslat. To jednak snižuje riziko, že to pokazíš a dává ti to možnost přijít s dobrou reakcí v případě, že tvá ex na druhé straně není úplně nápomocná a zaútočí, anebo nebude reagovat hned tak, jak by sis to představoval.

A pokud uděláš vše dobře, zprávy jsou taky super způsob, jak znovu vybudovat pouto, navyknout ji na tebe a začít si psát zase pravidelně.

A to je už skvělá pozice, z které se umíme odpíchnout k telefonování a později i osobnímu setkání.

Krok 2: Telefonování

Celou dobu se snažíme jít na jistotu, a proto nepůjdeme rovnou na rande, ale od budování pouta přes zprávy se přesuneme k rozhovorům přes telefon.

Tvůj cíl v tomto bodu je vybudovat ještě větší pouto a zájem o tebe až do fáze, kdy spolu budete umět protelefonovat i hodiny.

Jakmile se dostaneš až do této pozice, rande je už v podstatě nevyhnutelnost a přirozeným vyústěním tohoto procesu.

Krok 3: Rande

Jak to bude pokračovat, je už na tobě. Pokud ho dokážeš ukočírovat takovým způsobem, že z něj odejde šťastná, spokojená a ohromená tím, jak moc ses změnil k lepšímu, jsi na té nejlepší cestě k návratu.

Co potřebuješ vědět o SMSkování

Pojďme se lépe podívat na první krok od ukončení fáze nulového kontaktu a povědět si něco více k fázi psaní si.

Tady tě chci upozornit hlavně na:

 • Pravidla psaní si: Čemu se vyhnout, když nechceš zmařit šance na obnovení vztahu.
 • 4 typy reakcí na zprávy: Co pro tebe znamenají a jak reagovat.
 • Co jí napsat: Jak pomocí zpráv obnovit pouto a zájem o tebe.
 • Jak se posunout:Od psaní k telefonování.

Pravidla psaní si

Nevím, jak dlouho jste byli spolu a nevím, jak často jsi se před vztahem seznamoval a randil s jinými ženami, jako tvá expartnerka.

Mluvím o tom z důvodu, že při komunikaci s partnerkou pravidla do velké míry neexistují, obě strany si stoprocentně důvěřují a celá komunikace je přirozená a otevřená.

Jenže to platí jen pro ženy, se kterými chodíš a co si můžeš dovolit u partnerky a kamarádů, si nemůžeš dovolit při cizí ženě, kterou balíš – a ani u tvé ex, kterou chceš sbalit zpět.

Aby ses vyvaroval zbytečných chyb, chci vypíchnout dvě pravidla, které v psaní musíš dodržovat.

Pravidlo 1: Nebuď „ten“ týpek

Ať už to zní jakkoli hrozně a ať už se nám to sebevíc nelíbí, musíme akceptovat jedno. Ženy jsou většinou drbny a cokoli jí napíšeš, neuvidí jen ona, ale minimálně její nejlepší kámoška, když ne sestra, mamka druhá nejlepší kámoška apod.

Je proto důležité vystupovat způsobem, abys ve zprávách zanechal pocit: „Wow, to je zajímavé. Kam to asi povede?“ a ne „Bože, to je ale zoufalec.“

Za žádnou cenu nechci, abys byl v té druhé kategorii, a proto se vyhni:

 • prosbám o to, aby se k tobě vrátila,
 • posílání dalších zpráv, když neodpovídá na tu první,
 • emočním výbuchům a věcem, které nemusí být pochopeny a můžou vyznít blbě.

 

Méně je více, a hlavně na začátku, je důležité si dávat pozor, abys to nepokazil,a ne vymýšlet šaolinské kung-fu techniky zpráv, jak ji zaujmout.

Pravidlo 2: Dávej si pozor na délku zpráv (na obou stranách)

Představme si dvě možné situace:

 • Situace A: Poslals jí zprávu o 20 slovech a ona „do autu“ odepsala 2–3 slovy a takto to vypadá po celou dobu konverzace.
 • Situace B: Poslal jsi jí zprávu o 20 slovech a ona 15 slovy odepsala zprávu, na kterou se dá normálně navazovat.

Která z těchto dvou situací je lepší?

Samozřejmě, situace B, z které je možné na rozdíl od situace A cítit zájem. A co když se náhodnou ocitneš v situaci A? Není to konec světa, ale v tomto případě je důležité dávat si pozor na délku jejích zpráv a přizpůsobovat tomu délku tvých odpovědí, abys náhodou nevypadal jako „ten“ týpek.

4 možné reakce na tvé zprávy

To, co napíšu, ti může připadat jako samozřejmost, ale emoce dokáží poblbnout nejednoho muže, a proto chci projít 4 typy jejích reakcí na tvé zprávy. Tak se na to vrhneme.

Pozitivní reakce

Pozitivní reakce je každá reakce, která:

 • vyzařuje nadšení a radost,
 • dává prostor navázat na ni a pokračovat v konverzaci.

Tedy stav, do kterého naši konverzaci potřebujeme dostat. V praxi to pak vypadá nějak takto:  

 

K tomuto je zbytečné cokoli obsáhlého psát a když takové reakce na zprávy dostáváš, můžu ti říct jen: „Dobrá práce, jsi na správné cestě.“

Neutrální reakce

Neutrální reakce je reakcí, kdy sice dostaneš odpověď, ale je nemastná neslaná, těžko se na ni odepisuje dál.

Například:

 

Proč to dělá? Znamená to něco? V prvé řadě tě chci uklidnit – neutrální odpovědi jsou úplně normální a čas od času přijdou. Když dostaneš takovou reakci, může to mít vícero důvodů…

Možná jsi napsal v nevhodnou chvilku a ona zrovna řídí, anebo má shon v práci.

Možná sama dostala dojem, že do konverzace neinvestuješ dostatek a oplácí ti to.

A je pravděpodobné, ženy to dělají často, že její neutrální reakce je jen testem na to, jak zareaguješ, aby…

 • zjistila, jestli o ni opravdu stojíš a nevzdáš to,
 • otestovala tvé sebevědomí – jestli zareaguješ v klidu, anebo tě svou odpovědí rozhodí.

Pokud tedy dostaneš neutrální reakci, hlavně nepanikařa vyhni se přehnaným reakcím (úplná ignorace nebo naopak tsunami zpráv).

Mnoho mužů mylně předpokládá, že každá reakce musí být super, protože jinak to nikam nevede a ona asi nemá zájem.

Jak vidíš, není to vždycky tak a je potřeba si vždycky hlavně zachovat chladnou hlavu a používat rozum.

Negativní reakce

No dobře, možná jsi tvé ex něčím opravdu ublížil (stane se, jasně) a její reakce není pouze neutrální, ale naopak z ní přímo srší vztek.

Pěkné by bylo, kdyby se to nedělo, ale žijeme v realitě a stává se to.

V praxi to může vypadat takhle:

Tady chci podotknout, že když se to náhodou stane, tak v žádném případě nepropadej emocím a nezačni se s ní hádat. Mnoho mužů ta bohužel zareaguje a slovy nedokážu popsat, jaká je to blbost.

Jestli náhodou negativní zprávu dostaneš, je lepší položit si otázku: „Proč se tak cítí?“ a namísto skoku do hádky komunikovat tak, aby:

 • Dostala pocit, že ji vnímáš, respektuješ její názor, neignoruješ její kritiku, ale naopak se z ní chceš poučit, abys byl lepším partnerem a mužem.
 • Sama díky tvé klidné a rozvážné komunikaci zařadila zpátečku a začala komunikovat konstruktivně, bez osobních útoků a urážení se.

Žádná reakce

Napsal jsi jí, čekáš, čekáš a čekáš…

 

A nic. Ignorace. Proč to do háje dělá a co s tím? Pokud se ti stalo právě tohle, tak je nejdůležitější uklidnit se, nepropadnout emocím a začít jednat zkratkovitě. Je hlavně potřeba pochopit, co za tím vězí.

Tohle není jen tak nějaká holka z baru, je to tvá bývalá partnerka a z toho je jasné, že na tebe byla v určitém bodě vašeho vztahu opravdu upoutaná a rozhodně nejsi v kategorii „nikdo“ nebo „nějaký borec z baru“, ke kterému nic necítí, a proto se jí nechce odepisovat.

To znamená, že pokud ti neodepisuje, je jednoduše pořád naštvaná za něco, cos udělal. Znamená to, že to musíš řešit okamžitě, psát jí a snažit se to „napravit“ hned teď?

Je to past, do které spadne příliš mnoho mužů, ale odpověď je NE. Ať je jakkoli naštvaná, s největší pravděpodobností tady hraje roli její ego, čehož lze využít.

Navenek se sice tváří naštvaně, ale s velkou pravděpodobností zároveň doufá, že o ni zabojuješ.

Namísto okamžité reakce na její lhostejnost je proto lepší počkat pár dní a nedávat jí to, co očekává, vypisování, ale naopak podráždit její ego tím, že nebudeš reagovat vůbec, aby začala přemýšlet nad tím, zda o ni teda budeš bojovat.

Jednoduše se snažíme o to, dostat ji z dominantní pozice (tzn. pocit, že má možnost výběru) do neutrální až submisivní (tzn., že o sobě začne pochybovat a uvědomovat si risk, že tě může ztratit), kdy bude vnímavá vůči tvým zprávám a náchylná odpovídat.

Jak s pomocí zpráv restartovat přitažlivost a pouto?

Chci zdůraznit, že jak sis jistě všiml, získat zpět tvou ex je proces, který nějaký čas trvá, a ani při psaní nemůžeš čekat, že stačí jedna kouzelná zpráva nabitá emocemi, po které bude všechno fajn a ona tvoje.

Tak jako při randění a svádění nové ženy, i tady platí, že tvá ex chce být sváděná a dobývaná, což vyžaduje plán.

V této části ti ukážu, jak ji s pomocí zpráv dobývat a obnovit její zájem o tebe.

Chci také zdůraznit, že i tady platí známé spěchej pomalu.

Po celou dobu procesu získávání/svádění tvé ex si totiž potřebujeme dávat pozor na to, abychom nevytvořili zbytečný odpor.

Mnohem jednodušší, než dostat se od první zprávy rovnou k rande (tady hrozí, že ti okamžitě řekne ne a celou tvou snahu zabije), je začít pomalu a snažit se o to, aby se znovu cítila příjemně, když si spolu píšete, a těšila se, když na Messengeru uvidí zprávu s tvým jménem.

A když se tak opravdu bude cítit, tak až pak je vhodné přesunout se k telefonátům a až pak na rande.

Protože takovým způsobem ji sice nezískáš hned, ale velmi tím snížíš riziko, že se to v nějakém bodu pokazí. A ještě jednou, bavíme se o tvé ex a ne jen o nějaké holce z baru, a právě proto doporučuji jít na věc raději pomalu, ale na jistotu, než rychle za cenu zbytečného riskování.

První zpráva: Co jí napsat?

Podařilo se ti to vydržet a několik týdnů jsi o ní neslyšel. Je čas ozvat se. Hodně mužů to nezvládne a vysype to ze sebe. Měl jsem klienty, kteří byli na skvělé cestě získat zpět ex, aby jí pak vysypali, jak to celé hrají, protože jsem jim to poradil, ale oni nechtějí žádné rady, ženu milují a chtějí to vyřvat do celého světa. Pro mě nepřekvapivě to zničilo celý proces a celé týdny snažení byly k ničemu.

První kontakt musí být přesným opakem, stoprocentně pozvolný, přirozený, nenásilný a rozhovor bys měl ukončit jako první.

Příklad takového kontaktu?

 

Rád bych k této konverzaci vypíchl pár bodů. Prvním je, že zpráva je jednoduše zajímavá. Jsou tam vzpomenuté konkrétní události a vzpomínky, na které jednoduše zareaguje.

Druhá je, jak rychle je konverzace ukončená. Oslovil jsi ji, dostal pozitivní odpověď a ukončils to tím, že se jí ozveš později.

Tím, že jí oznámíš, že se ozveš, jí dáš brouka do hlavy a ona začne čekat. „Kdy mi konečně napíše?“

A kdy jí tedy napíšeš? Minimálně o 24 hodin později, maximálně o 48 hodin později. To čekání bude pořádně těžké. 😊

Útok na vzpomínky

Vzpomínky jsou tvým hlavním pomocníkem ve snaze získat ji zpět. Rozdělujeme je na všeobecné a emotivní. Nejprve se budeme věnovat těm všeobecným. Proč? Protože na citlivé věci ji nejdříve potřebuješ připravit. Jak jsem už vícekrát zmínil, jednu věc fakt nechceš – uspěchat to.

Víš, mohl bys na ni „zaútočit“ s emotivními věcmi. Začala by debata a brzy by z toho byla hádka. A bylo by po všem. Rozumnější je zjistit, zda je na rozhovory o těchto emotivních věcech připravená. Klíčem je vytáhnout pozitivní vzpomínky, které ale nejsou až tak moc emocionální.

Například:

 • vzpomenout na túru v Tatrách,
 • vzpomenout vtip, kterému jste rozuměli jen vy dva,
 • připomenout si film, na který jste se společně koukali.

Ukázková konverzace:

 

Pointou je, aby si asociovala váš zážitek s příjemnými pocity, které tehdy prožívala.

Ale pozor. To, že reagovala pozitivně, ještě neznamená, že je připravená na emotivní rozhovory. Pamatuj, že jsi na velmi tenkém ledě a každý špatný krok může všechno pokazit. Je lepší ukončit takovou konverzaci v nejlepším a emotivní vzpomínky odložit na další den.

Emotivní vzpomínky

Velmi důležitá část celého procesu, kde skutečně zjistíš, na čem přesně jsi. Ženy jsou totiž velmi emotivní stvoření.

V této části začneme psaním si, přejdeme k telefonování a ukončíme to setkáním. Teď chci, aby ses zamyslel nad vztahem s tvou ex a vybavil si pár skutečně krásných emotivních chvilek. Ne, nemluvím o ničem sexuálním, i když je sex velmi důležitá součást každého vztahu. Ale když by si to vyložila tak, že s ní chceš jen spát, nedopadl bys dobře. To je stoprocentně jasné. Zkus si spíš vzpomenout na rozhovory s ní. Anebo na určité momenty. Pamatuji si, jak jedna má bývalá přítelkyně zvládla poslední zkoušku v semestru. Koupil jsem jí růži. Stála ani ne stovku a byla to úplně první kytka, kterou jsme kdy dobrovolně a bez důvodu ženě koupil. Ano, hanba mi.

Když jsem jí dal ten dárek, zářila štěstím a nechtěla se ode mě odlepit. Nikdy jsem ji nezažil tak oddanou. A v ten den mi poprvé řekla, že mě miluje.

Pokud bych se ji tedy snažil získat zpět, napsal bych jí toto:

 

Vzpomeň si na něco opravdu hezkého, překonej strach a zjisti, na čem ve skutečnosti jsi.

Přechod na telefonáty

Ano, mohl bys jí zavolat rovnou. Ale nebudu se opakovat, jsem fanoušek pomalého a jistého progresu. Navíc, existuje tisíc důvodů, proč ti to nemusí zvednout. Je to jednoduše zbytečný tlak.

Představme si ale, že vaše rozhovory začínají být opět fajn. Je čas opět ji slyšet. Způsobů, jak přejít k telefonátům, je několik. Můj zaručený vypadá asi takto:

 

 

Doufám, že máš připravenou dobrou story…

Telefonát

Telefonování je trochu komplikovanější než psaní si. A ženy mají oproti nám jednu obrovskou výhodu: dokážou poslouchat.

Každé jedno tvé slovo je poctivě zaznamenané a musíš si být proto jistý, že ten čas využiješ co nejlépe.

Základ telefonátu je, abys ho ukončil v nejlepším. Ano, možná je to super, smějete se a nechce se ti končit, telefonoval bys celou noc. Ale nezapomínej, že jsme v pomalém procesu, jdeme na jistotu a chceme ji získat zpět.

Takže jo, je potřeba to vypnout. Jednak proto, aby chtěla víc. Když budeš telefonovat příliš dlouho, vykecáte se a nebude tě potřebovat slyšet i následující den. Věř mi, že ukončíš-li telefonát ve správné chvíli, bude na tebe myslet celý zbytek dne. ZA-RU-ČE-NĚ.

Co když nastane trapné ticho?

Není normální připravovat se na každou konverzaci dopředu. To bys byl skutečně divný. Ale toto je specifický případ a je potřeba se na něj pořádně připravit, Vždyť bojujeme o naši ex.

Jestliže náhodou trapné ticho přijde, je dobré mít připravený malý tahák, kde budeš mít napsaných pár témat, které můžeš otevřít.

První setkání

Bez toho, aniž by ses s ní setkal, ji zpět nezískáš. A teď jsem už na konci. Je čas.

Jak ji dostat na rande?

Jestli se ti podaří dostat ji ven, záleží na tom, zda dodržíš to, co jsem ti doporučil. Ženy si to neuvědomují, ale podvědomě tě hodnotí a abys ji dostal na rande, potřebuješ mít těch bodů dost. Kolik? To nikdo neví. Ale dost.

Příklad: Žena sedí na baru a osloví jí muž. Dá mu pár minut a mezitím jej zhodnotí:

 • Je pěkný = +1 bod.
 • Má dobrou práci = +1 bod.
 • Umí ji rozesmát = +1 bod.
 • Je příjemný +1 bod.

Pokud se ti podaří získat dost těchto bodů a nasbírat co nejméně mínusů, máš velkou šanci dostat ji na rande.

Tady se ukáže pravý obraz. Pokud jsi na sobě opravdu zapracoval, dostaneš druhou šanci. Pokud ne, zůstanou ti mínusy z doby, kdy jste se rozešli.

Když už jste na rande

Vyčerpávající článek, co říkáš? Ale už jsme na konci. Máš j přesně tam, kdes ji mít chtěl. Jste na rande. Tady už ti neřeknu nic speciálního. Jen jednu věc.

VNÍMEJ JI!

Chci, aby ses na to soustředil, zase tak složité to není. Ano, byl jsem tam. Přemýšlíš nad tím, jak bys ji políbil, jak je nádherná. Ale pokud jsi udělal vše, jak jsi měl, k polibkům a intimnějším věcem se ještě dostaneme. Rande je o vnímání a pochopení toho, co ti tvá ex říká.

Pokud jsi udělal všechno správně, je to už jen tvůj boj. Zvýšil jsi své šance na maximum a bylo mi ctí tě na této cestě provázet.

Věřím, že co nejdřív ji už nebudeš muset označovat tím hloupým přívlastkem „ex“.

Drž se!

Máš ještě šanci získat zpět tvojí ex?

Vyplň 1 krátký online test a zjisti to…