Když se podívám na statistiky návštěv této webové stránky, zjistím na zajímavé věci. Víš, co má přibližně 75% návštěvníků společného? Jestli si myslíš, že to, že jsou po rozchodu, asi bys nebyl daleko od pravdy.

Ale mluvím o něčem jiném. 75% návštěvníků jsou muži. Co to znamená? Že až čtvrtinu návštěvnosti tvoří ženy.

Ale čím to je? Že na stránku o tom, jak získat zpět ženu, chodí i ženy…

No, v první řadě je to zvědavost – chtějí vědět, co o nich píšeme. Ale je tu ještě jedna podstatná věc – ženy, a už to vypadá jakkoliv, také přemýšlí nad návraty. Konec konců, všichni jsme v jedné věci stejní – jen bojujeme o lásku.

Ale předtím než se k tomu dostanu…

Mnozí z Vás tu hledáte konkrétní návod, jak získat zpět expartnerku krok za krokem.

Problém však je, že získat zpět bývalou partnerku není jednoduché.

Je to zdlouhavý proces, který vyžaduje strategické myšlení, správný plán a musím přiznat, že i trochu štěstí.

Je toho tolik, že je doslova nemožné, abych to popsal v několika článcích.

Můj návod, jak získat zpět bývalou přítelkyni obsahující úplně všechno, co k tomu potřebuješ (ucelenou strategii „jak ji získat zpět“, jak se vypořádat s nástrahami a unikátními situacemi, které mohou během tohoto procesu nastat, a na které možná nebudeš připravený), najdeš, pokud klikneš na odkaz níže:

A nyní k tématu.

Jak se sami stáváme obětí naší posedlosti

Nechci se tě nijak dotknout, ale nejsem tu od toho, abych ti mazal med okolo huby. Chci ti pomoct dosáhnout toho, po čem toužíš. Ať už je to návrat k ex nebo vyrovnání se s rozchodem.

Musím ale říct, že jestli jsi zabloudil na tento web, je dost možné, že jsi svou ex posedlý. Na tom v zásadě není nic nepochopitelného a není to nic, za co by ses musel stydět nebo za co bych tě odsuzoval. Láska je jednoduše mocný čaroděj a emoce po rozchodu jsou často tak neskutečně silné, že je těžké zachovat si chladnou hlavu.

V každém případě, mnoho z vás a drtivá většina mužů, kteří se někdy snažili získat svou ex zpět, v této fázi selhali. Emoce je úplně ovládly a jejich následná snaha získat bývalou zpět různými velkolepými gesty a sebeponižováním nadělala více škody než užitku.

Tyto emoce a myšlenky nás jednoduše paralyzují a my se stáváme jejich vězni. Zbavit se této posedlosti je náročný proces, který si vyžaduje trochu sebezapření. Není to ale nemožné a v tomto článku bych ti rád řekl, co je třeba v takovéto situaci začít dělat.

Než se do toho pustím, rád bych ti řekl ještě jednu dobrou zprávu. Ženy, které navštěvují mou stránku, jsou na tom často velmi podobně, pokud ne hůř. Mají stejné problémy jako my. A rady, které jim nabízím, se příliš neliší od těch, které nabízím tobě.

Než se pustíme do konkrétních řešení, je nejdůležitější dokázat se nad svoje emoce povznést. A aby se nám to podařilo, musíme racionálně pochopit, co se to s námi vlastně děje.

Analýza situace

Proč potřebujeme pochopit, co se vlastně stalo?

Nuže, jak jsem už několikrát řekl, rozchod je sakra bolestivá událost. Celý život se ti z ničeho nic obrátil vzhůru nohama a ty si dost možná úplně sešel z cesty. Jsi jako taková loďka bez vesel, jen tak plaveš a čekáš, kam tě unese proud. Nemáš šanci sám si určit svůj směr.

Ano, toto s námi dělají emoce, obzvlášť takto silné. Nedokážeš uvažovat racionálně a s největší pravděpodobností bude každé tvé rozhodnutí v souvislosti se snahou získat tvou ex zpět chybou. To se nejčastěji projevuje na zoufalých smskách, posílaní kytic do práce, zoufalých romantických činech a podobně. Jenže z logického hlediska je nejlepší způsob přesný opak.

Potřebujeme proto najít způsob, jak vidět celou situaci s nadhledem, abys se mohl začít chovat tak, aby to přineslo požadovaný výsledek. A proto ti představím techniku, která funguje jako jakási diagnostika toho, co se vlastně stalo a co se s tvou myslí děje právě teď. Jestli dokážeš svůj současný stav pojmenovat, udělal jsi obrovský krok k tomu, aby ses mohl posunout dál.

Tato technika se skládá ze čtyřech otázek: Co, kdy, proč a jak.

 • Co se stalo mezi tebou a tvou ex?
 • Kdy tyto pocity posedlosti začaly?
 • Proč máš tyto nekontrolovatelné myšlenky?
 • Jak tyto myšlenky zastavit a proč je to důležité při snaze získat svou ex zpět?

Co se stalo mezi tebou a tvou ex?

To je otázka, na kterou se možná od začátku ptáš i ty sám sebe. Co se vlastně stalo? Všechno vypadalo fajn a najednou BUM, celý vztah se v průběhu sekundy rozpadl. A pokud teda nejsi hlavním viníkem rozchodu (v každém případě vinný jsi, stejně jako ona, mluvíme ale o případech jako že jsi jí fyzicky ublížil, byl jí nevěrný a podobně), nepomáhá ti ani vědomí, že si nejsi úplně jistý, co si udělal špatně.

Možná to začalo hádkou. Byla to ale menší hádka, vždyť takových jste absolvovali už víc. Jen ona najednou přišla s rozchodem.

Anebo ti jednoduše jednoho dne řekla, že už necítí to, co by cítit měla.

Anebo celý den proplakala a nechtěla ti říct, proč, jen aby z ní nakonec vypadlo, že se vídá s někým jiným.

Chceš to zachránit, a tak se začneš snažit. Ona to ale zásadně odmítá. Začneš být frustrovaný, nešťastný, naštvaný a smutný. A posedlý myšlenkou zistit, co přesně se stalo, že ses do této situace dostal. A jsme tam.

Víš, můžeš si skutečně racionálně přemítat všechny věci, které se staly a najít tisíc důvodů, proč se s tebou asi rozešla. Prostě přemýšlím jako muž a ona je žena. Můžeš přemýšlet, jak chceš, ale nikdy to nepochopíš a bude tě to užírat.

Nemůžu po tobě chtít, abys začal přemýšlet jako žena. Jen přijmi fakt, že to, co ženy říkají a dělají, nemá vždy logický základ.

A přijmi také fakt, že i když se teď cítíš strašně špatně, každý den to bude lepší a lepší. Věř mi.

Snažím se ti jen vysvětlit, že to, co se stalo, není žádná záhada ani nic neobvyklého. Děje se to všude ve světě, každou minutu. Ženy opouštějí své muže, docela možná ani samy úplně nevědí, proč. Stejně tak každou minutu někdo najde lásku svého života.

Takto jednoduše věci fungují, zapomeň na romantické filmy a přijmi realitu takovou, jaká je. Nebylo mezi vámi žádné magické propojení, které najdeš jen v jednom člověku na světě. Nikdo není pro nikoho stvořený a žádný pár není perfektně sladěný.

Vztahy jsou o něčem jiném. Je to o snaze překonat spolu všechny ty drobné překážky, které vztah přináší. Ne vždy se to ale podaří, a tak to má být.

Kdy se začala posedlost projevovat?

Někdy člověka posedne myšlenka na ex, často se to však stane už mnohem dříve, ještě během vztahu. A tak když máš pocit, že je všechno ideální, tvoje žena potichu trpí, až dokud z ničeho nic neudeří blesk a přijde rozchod. Nerozumíš tomu, ona byla skvělá, ty jsi byl skvělý, váš vztah byl skvělý.

Měl jsem kamaráda. Tvrdil přesně toto. Ale když mluvil o své ex, uvědomil jsem si jednu věc. Všechno, co spolu podle jeho slov prožili, byl jeho nápad. A nikdy nezapomněl podotknout, co udělala špatně. A to jsem se nebavili o nevěře, povídal mi o takových věcech, jako že se bála předběhnout kamión a jeho to vytáčelo. Že zapomněla peněženku v restauraci a museli se vrátit přes celé město. Že se dívá na Panelák, ale podle něho by měla radši číst knihy a Forbes.

Bylo mi to jasné. Tento kamarád (po této události náš vztah vychladl, jelikož neunesl pravdu) byl posedly svou přítelkyní natolik, že měl potřebu ji neustále mít pod kontrolou.

Čím dříve si přiznáš, že jsi nebral svou bývalou jako individuální osobu, ale jako někoho, kdo má dělat věci tak, jak je ty považuješ za správné, tím dříve oživíš šance, že ji jednou získáš zpět.

Ono totiž jedna věc platí na 100%.

Ženy nasnášejí, když jim někdo jiný říká, co mají dělat. Nechtějí, aby je někdo kontrolovat. Ano, chtějí se cítit bezpečně, po emocionální i psychické stránce. A pokud jim začneš říkat, co mají dělat, připrav se na pořádné problémy.

Když chce vyzkoušet něco, co ty neuznáváš, nech ji. Je to její život. Její přání zkoušet nové věci. Její způsob osobního růstu. Vyhni se neustálé kritice, pocitu nadřazenosti a potřebě všechno opravovat.

Ona není tvoje a ty nejsi její.

Jste dvě svobodné lidské bytosti, které spolu touží trávit čas.

Proč vypadám jako zombie, který zoufale touží po lásce?

Stručně: Procesy v mozku.

Možná si ani neuvědomuješ, že se to právě děje. Možná to ani není tak zřejmé. Možná nevnímáš, jak se na tebe lidi dívají a jak na ně působíš. Je to však jednoduché zjistit.

 • Procházíš se od té doby, co jste se rozešli, bez cíle venku?
 • Nosíš pořád stejné věci pořád dokola?
 • Vypadáš a cítíš se příšerně?
 • Přestal sis česat vlasy a čistit zuby?
 • Máš ve zvyku zírat dlouhé minuty “do blba”?
 • Smrdíš?
 • Si posedlý myšlenkou vrátit se ke své ex?

Pokud musíš aspoň na 3-4 otázky odpovědět ano, máš problém.

Stal ses totiž posedlým láskou ke své ex. Je to doslova závislost podobná té, jakou mají narkomani či alkoholici. Úplně ztrácíš pojem o realitě a v hlavě máš jediné. Ji.

Jediný způsob, jak se k této situaci postavit s nadhledem, je přijmout fakt, že to nejsi ty, ale hormony, které ti v hlavě dělají tuto neplechu. Tyto hormony jsou tak silné, že ti jednoduše nedovolí chovat se racionálně. Nejsi to ale ty. Jen jakési “chemické procesy”.

Jak se zbavit závislosti na své ex a proč ti to pomůže získat ji zpět?

Ty a tvá ex máte zřejmě velmi podobný problém. Ani jeden z vás nedokáže vymazat vzpomínky a tím vrátit vše na začátek, kde to klapalo. Neexistuje ani jeden způsob, jak vypnout nepříjemné hlasy v tvé hlavě.

Dát si hlavu do kupy po rozchodu je fakt náročný proces. Než se ti celá hlava ustálí, může to klidně trvat i roky.

Ale i když paměť a pocity nevymažeš, existuje aspoň způsob, jak si pomoct. Skládá se ze dvou složek:

 • Fitness
 • Pravidlo nulového kontaktu

Začneme cvičením.

Fitness

Rozchod přináší tolik negativních emocí, že se mu v tomto ohledu těžko něco vyrovná. Co s tím?

No, buď se schoulíš do klubíčka a budeš nadávat na celý svět, nebo uděláš z citronů limonádu.

Oukej, budu konkrétní. Není lepší způsob, jak využít negativní energii, než ji nasměrovat správným směrem. Anebo slovy mého dobrého kamaráda: “To, že od něčeho utíkáš, neznamená, že nemůžeš utíkat někam.”

Předpokládám, že film Forrest Gump ti není cizí. Vzpomínáš si na tu scénu, kdy se Jenny vykašlala na Forresta a odešla někam pryč?

On začal prostě běhat. Přišel k jednomu pobřeží, otočil se a běžel ke druhému. Vydržel to tři roky. Fitness, v jakékoliv formě, je jednoduše nejlepší přítel každého chlapa, který se vyrovnává s rozchodem.

Jak cvičit? Je to na tobě. Hraj fotbal, tenis, zvedej činky, jezdi na kole nebo běhej, je to jedno. Ale sportuj každý den a ideálně aspoň 45 minut denně. Když běžíš, soustřeď se na delší a pomalejší běhy. Pokud jedeš na kole, jezdi dlouhé trasy.

Jde jen o to, abys zaměstnal mysl, a přitom ještě udělal něco pro svoje zdraví a dobrý pocit.

Pravidlo nulového kontaktu

Pokud můj web čteš pravidelně, toto pravidlo znáš. Řešil jsem ho několikrát (například i na tomto odkazu). Tak to napíšu jen ve zkratce.

Důvod, proč bys měl smazat všechny kontakty na svou ex a předstírat, že v podstatě neexistuje (aspoň na nějakou dobu), je, že okamžitě po rozchodu jednoduše neuvažuješ střízlivě. Proč neuvažuješ střízlivě, to jsme si rozebrali v článku.

Jde teda o to, aby se tvá mysl vyrovnala s rozchodem, a abys při nejbližším kontaktu s ní vystupoval s čistou hlavou a působil jako vyrovnaný muž. Kdybys to totiž udělal příliš brzy, víc by sis uškodil.

Druhá důležitá věc je, že jí můžeš scházet jen pokud nebudete v kontaktu. Nemůže ti přeci chybět něco, co máš u sebe. Když tedy budeš neustále dolézat a motat se kolem ní, nikdy jí nedáš šanci zažít tuto silnou emoci, která je při snaze získat svou ex zpět tvým nejsilnějším pomocníkem.

Dej si tedy na čas, nebuď na sebe přísný a chovej se tak, abys jednou dostal druhou šanci ukázat jí, že máš jako muž svou cenu.