Jak obnovit kontakt s tvou expartnerkou po rozchodu

autor: | Dub 2, 2018 | Nezařazené | 1 komentář

Jak se ozvat bývalé partnerce po rozchodu? Zavolat nebo raději napsat?

Co říct tvé ex je komplikované téma. Jakým způsobem jí to však říct, to je úplně o něčem jiném. A na to se budeme v tomto článku soustředit. Ne „co říct“, ale „přes co jí to říct“.

Když se nad tím zamyslím, hned mě napadne 5 nejčastějších způsobů, jakými muži komunikují se svými ex.

 • E-mail.
 • Esemesky
 • Telefonáty
 • Facebook
 • Aplikace jako WhatsApp, Viber atd.

Jak jsem už napsal, tato příručka se bude soustředit na to, abychom našli ten správný nástroj, kterým tvou ex kontaktovat. Některé způsoby jsou totiž lepší než jiné.

Ale ještě předtím…

Než ti vysvětlím, jak se jí ozvat po rozchodu, musím ti říct jedno…

Mnozí z vás na mou stránku přijdou s cílem získat návod, jak získat zpět expartnerku krok po kroku.

Problém však je, že dosažení něčeho takového je zdlouhavým procesem, který vyžaduje strategické přemýšlení, správný plán a někdy i trochu štěstí.

Je toho tolik, že popsat to v jednom článku je pro mě doslova nemožné. Můj návod, jak získat zpět bývalou partnerku, obsahující úplně vše, co k tomu potřebuješ (ucelenou strategii „jak ji získat zpět“, jak se vypořádat s nástrahami a unikátními situacemi, které v době tohoto procesu mohou nastat a na které možn nebudeš připraven), najdeš, když klikneš na odkaz níže:

 

Abys ji získal zpět, potřebuješ se držet postupnosti

Cílem této stránky bylo úplně od začátku v prvé řadě to, jak zvýšit své šance, že získáš zpět svou ex. Vážně bych ti chtěl na 100 % zaručit, že se ti to podaří, ale to bych lhal. Proto jsem své znalosti a zkušenosti využil na to, abych tvé šance aspoň drasticky zvýšil. Stačí se řídit mou metodou.

Aby se ti to podařilo, musíš ale přesně následovat cestu, která je vytyčená. V praxi to pak vypadá asi takto:

 • Pravidlo nulového kontaktu.
 • Seberozvoj.
 • Komunikace (zprávy, telefonáty).
 • Rande.
 • Nový začátek.

Jak vidíš, celý tento proces začíná pravidlem nulového kontaktu. Pokud bys ho vynechal, extrémně bys uškodil svým šancím. Pak následuje komunikace, vezmeš ji na rande, a nakonec se dáte opět dohromady.

Jelikož je tento článek o tom, jaký je ideální způsob na kontaktování tvé ex, budeme se soustředit jen na bod č. 3. Což ale neznamená, že můžeš předchozí dva body vynechat. Ani na to nemysli! Vlastně, pokud jsi ještě neaplikoval pravidlo nulového kontaktu, tento článek ještě není pro tebe.

Ok, pojďme se teď věnovat tomu, jaký je ideální způsob, jak kontaktovat tvou ex.

5 způsobů, jak se ozvat bývalé

Výše jsem ti napsal 5 nejčastějších způsobů, jakými muži kontaktují své ex. Pro připomenutí, byly to:

 • E-mail.
 • Esemesky
 • Telefonáty.
 • Facebook.
 • Aplikace jako WhatsApp, Viber atd.

Není tak těžké uhádnout, že některé tyto způsoby jsou lepší než jiné a když chceš maximalizovat tvé šance, měl by sis vybrat tu nejlepší.

Jak začít?

Představ si muže a ženu po rozchodu. Muž chce získat ženu zpět, proto začne následovat mou metodu. Aplikuje nulový kontakt, mezitím ze sebe udělá lepšího chlapa, jednoduše udělá maximum proto, aby byly jeho šance co nejvyšší.

Pokud by ale svou ex ignoroval 21–45 dní, nemůže najednou přiběhnout pod její balkon se smyčcovým kvartetem a požádat ji o ruku. Lepší bude jít na věc pomalu a nechat události plynout jakoby „přirozeně“. Jak?

Tak, že tento muž zvolí tu nejméně „násilnou“ formu kontaktu, zprávu.

Až když se opět stane součástí jejího „každodenního života“, až pak může věci nakopnout a např. jí zavolat. Když se k telefonátům dostane, může dále pracovat na své příležitosti, aby ji po dalším čase mohl pozvat na rande.

Pamatuj:

 • Po nulovém kontaktu by měly přijít zprávy.
 • Zprávy vedou k telefonátům.
 • Telefonáty vedou k setkání.

Důležitost správného načasování

Na načasování záleží.

Na načasování vlastně sakra hodně záleží.

Takto, řekli jsme si, že nejlepším způsobem pro první kontakt jsou zprávy. NA PRVNÍ KONTAKT. Pravdou je, že když ji chceš získat zpět, nemůžete si psát neustále dokola. Proč?

Protože takové telefonáty přinášejí o mnoho větší výhody oproti zprávám. Když by sis s ní zase ale neustále volal, taky by to bylo divné. I telefonáty musí být provedené jen v určité době. V jaké době?

V takové, kdy jsi pro ni skrz zprávy tak přitažlivý, že se oba toužíte slyšet. V tom momentě je telefonát lepší nápad.

5 způsobů, jak se ozvat tvé ex

V této části probereme zmíněných 5 způsobů. Jaké že to byly?

 • E-mail.
 • Esemesky.
 • Telefonáty.
 • Facebook.
 • Aplikace jako WhatsApp, Viber atd.

Každý jeden z těchto způsobů rozebereme a povím ti, co si o nich myslím. Ukážu ti, že některé jsou lepší než jiné a některé bys neměl používat vůbec. 

E-mail

Věděl jsi, že první e-mail byl odeslaný v roce 1971?

Ale až o pár desítek let později se dostal mezi lidi. Tehdy to byl velký boom, všichni si psali maily a Holywood začal točit filmy o tom, jak se přes e-maily vytvářely celé vztahy. Pamatuje si někdo ten nasládlý film s Tomem Hanksem a Meg Ryan?

Časy se však od té doby změnily. Je spíš rarita, aby si muž a žena psali přes e-maily. Ty se staly spíš pracovním nástrojem.

Proto si myslím, že e-maily jsou sice skvělá forma komunikace, ale nejsou skvělou formou komunikace s tvou ex.

Proč?

Protože e-maily a romantika, to prostě nejde dohromady. Když už romantika a internet, tak jednoznačně zprávy. Jediným dobrým důvodem, proč použít e-mail, je ten, když si tě tvá ex zablokovala. Řekněme, že jste měli nějakou hroznou hádku. Nebo víš co? Řekněme hypoteticky, že jsi ji podvedl. Hrozně se naštvala a všude si tě blokla.

Nemůžeš jí napsat. Nemůžeš jí zavolat. Nemůžeš ji dokonce ani najít na Facebooku.

V takovém případě je e-mail dobrý nápad. Jinak řečeno, e-mail je dobrý nápad jen tehdy, když je to jediný možný způsob. Jinak si myslím, že existují mnohem efektivnější způsoby.

Esemesky

Smsky mám velmi rád. Jsou to na jednu stranu obyčejné zprávy, ale na druhou stranu je na nich něco speciálního, v současné době všech těch messengerů.

Nebudeme si nic nalhávat, většina z nás se na mobil mrkne za den tak 100×. Proč? Protože chceme vidět zprávy! Takže nebude žádným překvapením, když ti řeknu, že když jí napíšeš smsku, uvidí ji prakticky okamžitě. Na rozdíl např. od e-mailu, kde to může trvat, teoreticky i pár dní.

Ale to není největší výhoda esemesek.

Podívej, rozešli jste se a je v tom hodně emocí. Možná v ní je hněv, možná žárlivost. Možná je v ní smutek, možná jí chybí sex s tebou.

Každopádně, krátce po rozchodu mají lidi tendence konta na základě emocí. To znamená, že se velmi lehce může stát, že ti řekne něco, co se ti vůbec nebude líbit. Řekněme něco třeba o tvé rodině.

Pokud byste v té chvíli telefonovali nebo stáli naproti sobě, je dost možné, že bys vybouchl a celá snaha by byla pryč. Textové zprávy ti dovolují odpověď třikrát promyslet, než zmáčkneš „odeslat“. Dovoluje ti to se uklidnit, pokud máš tendenci jednat ukvapeně či neadekvátně.

To mi přijde jako celkem slušná výhoda.

Telefonáty

Telefonáty jsou skvělý způsob, jak u tvé ex vybudovat přitažlivost. Dokonce si myslím, že v celém procesu snahy získat tvou ex zpět jsou telefonáty NUTNOSTÍ. Ale jak jsem už zmínil, není to tak jednoduché.

Jak jsem už zmínil na začátku článku, když chceš získat svou ex zpět, potřebuješ si projít určitým procesem. Ten vypadá zhruba takto:

 • Pravidlo nulového kontaktu.
 • Seberozvoj.
 • Komunikace (zprávy, telefonáty).
 • Rande
 • Nový začátek.

Takže? Po nulovém kontaktu nemůžeš zavolat tvé ex a pozvat ji na rande. Tuto chybu dělá tolik mužů, že je ani nespočítám. Jsou tak nabuzení, že dokázali vydržet bez kontaktu, že jí chtějí okamžitě říct, jak moc ji milují.

Ale telefonát po 21–45 dnech ignorace je jednoduše moc. Už u zpráv jsem zmiňoval, jak velkou roli mají po rozchodu u obou emoce. A když po několika týdnech konečně uslyšíš tvou ex, těch emocí tam bude až až.

To poslední, co chceš po pravidlu nulového kontaktu, je zbytečná hádka.

Zkus si představit, že 21 dní čekáš na telefonát. Zavoláš jí a nemůžeš se dočkat, až uslyšíš její hlas.

Voláš…

Zvoní to. A zvoní. A zvoní. Žádná odpověď. 21 dní ji ignoruješ a pak ani nezvedne telefon? Začneš být naštvaný. Zavoláš jí znovu. Tentokrát zvedne, ale odpoví jen otráveným „čau“.

Její přístup tě naštve a začne hádka. Aby se zakrátko z telefonu ozvala tři slova: „Už mi nevolej“.

Už víš, jaká jsou rizika telefonování příliš brzy?

I zprávy mají v tomto případě smysl. Zprávy totiž mají dva hlavní cíle – vybudovat přitažlivost a připravit ji na telefonáty. Aby nebyla překvapená, že jí voláš, ale aby se naopak neuměla dočkat, až tě konečně zase uslyší.

Facebook

Facebook je asi nejpopulárnější způsob komunikace. A nedává úplně smysl donekonečna si psát smsky, když Facebook je rychlejší a zadarmo.

Bez ohledu na to je ale třeba říct, že Facebook není ideální. Proč? Protože psaní si přes Facebook je zvláštní. Nezdá se to být skutečné. Když napíšeš ženě esemesku nebo jí zavoláš, je to vzrušující. Když jí napíšeš na Facebooku, žádné spojení není cítit.

Líbila se ti už nějaká slečna a ptal ses jí na kontakt? Chtěl jsi její Facebook? Předpokládám, že ses raději zeptal na její číslo. Proč? Protože každý ví, že zprávy a telefonáty jsou mnohem mocnější než vypisování si na sociální síti.

Což ale neznamená, že je to vysloveně špatně. Ale hlavně na začátku preferuj esemesky.

Aplikace jako WhatsApp, Viber či Snapchat

V tomhle jsem trochu staromódní. Většinu dospívání jsem měl jako telefon tzv. véčko, pak jsem si koupil Google Nexus a teď mám v rukou starší iPhone. A až při posledním telefonátu jsem se dostal k aplikacím jako je třeba WhatsApp.

Upřímně, když mi o nich někdo pověděl, neviděl jsem v tom smysl. Vždyť máme esemesky a Facebook. A i když jsem si je časem založil, nikdy si mě úplně nezískaly. Nebavilo mě mít 5 různých aplikací.

Znám však spoustu párů, které na těchto aplikacích fungují. A upřímně, to je právě jediný důvod, proč bych je preferoval před jinými formami komunikace.

Pokud jste si celou dobu psali přes WhatsApp nebo Kik, jste na to zvyklí a je tedy rozumné využít pro komunikaci tuto formu.

Stalo se to vaším zvykem a nemá extra smysl to měnit. Nezapomínej ale, že bez ohledu na to, jakou aplikaci na zprávy používáš, stále je to o tom stejném – vybudovat přitažlivost a připravit ji na telefonáty.

A víš, co je nejhorší důvod pro komunikaci přes tyto aplikace?

Řekněme, že jste po rozchodu a všude si tě zablokovala. Nemůžeš jí napsat, nemůžeš jí zavolat, jsi ztracený. Tvou jedinou možností je dopis, e-mail nebo ukázat se u jejích dveří, jak nějaký stalker.

Pak si vzpomeneš, že používala Snapchat. Nikdy jsi Snapchat nepoužíval, protože ti přišel jako blbost. Ale ze zoufalství si jej založíš a pošleš jí fotku.

Proč je to špatný nápad?

Protože v tomto případě si moc dobře uvědomí, jak jsi zoufalý, když si jen kvůli ní založíš Snapchat. A tam, kde je zoufalství, tam neexistuje přitažlivost. Právě naopak.

Věř mi, jestli chceš svou ex získat zpět, poslední, co chceš, aby si myslela, je to, že jsi stalker a podivín.

Máš ještě šanci získat zpět tvojí ex?

Vyplň 1 krátký online test a zjisti to…