Přitažlivost. Tak neskutečně mocná síla. Tak mocná, že pokud ji pochopíš, dokážeš cokoliv s jakoukoli ženou.

V tomto článku ti chci říct o tom, jak můžeš přitažlivost využít ve svůj prospěch v naší věci. To znamená, že ji využiješ tak, aby si přitáhl svou ex zpět do tvého života.

Buďme k sobě na začátek upřímní. V této chvíli pravděpodobně nejsi muž, po kterém by tvá ex toužila a při vzpomínce na tebe právě nezáří a nerozdává úsměvy na všechny strany. Našim cílem je, aby se to změnilo a aby se do tebe znovu zamilovala. Jak? S pomocí strategií, které ti v tomto článku představím.

Tak pojďme na to. Ale varuji tě. Čeká tě opravdu kopec práce.

Čtyři fáze, kterými musíš projít, aby si znovu přitahoval svou ex

“Jaké čtyři fáze? O čem to mluvíš?”

Neboj, vysvětlím.

Přitažlivost se skládá z mnoha mikrodielov a abychom ji maximalizovali, potřebuješ si projít tyto čtyři základní úrovně.

 • Potřebuješ pochopit, jaké úrovně přitažlivosti existují.
 • Potřebuješ pochopit, jak ženy vnímají tvůj vzhled a osobnost.
 • Potřebuješ se naučit vyprávět příběhy.
 • Potřebuješ najít rovnováhu mezi zdravím, hojností a vztahy.

Zní to jednoduše, co řekneš?

Nuž..ak budeš číst dál, zjistíš, že toto je debata na dlouho. Pokud něco tento proces opravdu není, tak jednoduchý.

Chceš raději přejít rovnou k věci?

Mnozí z Vás zde hledáte konkrétní návod, jak získat zpět expartnerku krok za krokem.

Problém však je, že získat zpět bývalou partnerku není jednoduché.

Je to zdlouhavý proces, který vyžaduje strategické smýšlení, správný plán a přiznávám, že i trochu štěstí.

Je toho tolik, že popsat to v tomto jednom článku je pro mě doslova nemožné.

Můj návod, jak získat zpět bývalou přítelkyni obsahující úplně všechno, co k tomu potřebuješ (ucelenou strategii “jak ji získat zpět”, jak se vypořádat s nástrahami a unikátními situacemi, které během toho procesu mohou nastat a na které lze nebudeš připraven) najdeš, pokud klikneš na odkaz níže:

(ODKAZ NA PRODUKT)

Pokud nejsi na zkratky, pojďme k zmiňované přitažlivosti.

Úrovně přitažlivosti

Těžko úrovně přitažlivosti přesně popsat, protože se bavíme o tisících proměnných, ale já osobně jsem si vytvořil systém, který pracuje s pěti různými úrovněmi.

Úroveň 1 – Nenávist

Je docela dost možné, že to je právě tvůj případ. Chceš svou ex zpět, ale ona tvé snahy nebere. Snažíš se omluvit (možná i za věci, které si neudělal) a ona na tebe kašle. Možná si i vyzkoušel nějaké zoufalé filmové gesto, ale nezabralo to.

Víš, ženy jsou dost emotivní stvoření. A hranice mezi láskou a nenávistí je u nich dost tenká. Není nijak vzácné, že žena muži vyzná lásku, aby o deset minut později nepříčetně opakovala, jak strašně ho nenávidí.

Úroveň 2 – Lhostejnost

Upřímně? Je lepší být na úrovni 1 jako zde. Pokud si totiž na úrovni 2, může to znamenat jen dvě věci.

1. Opravdu si jí úplně ukradený

Jinak řečeno, smířila se s rozchodem a nevidí ve vás žádnou budoucnost. Neumí si vás spolu absolutně představit a pokud si v takové pozici, máš reálný problém. Abych ale nepohřbíval všechny tvé naděje, většina žen má problém s rozchodem se vyrovnat a málokterá se nějak enormně rychle dostane do této fáze.

2. Tváří se, že si její ukradený

“Ale proč by to dělala?”

Nuže, chce vidět tvou reakci.

“Není to příliš infantilní?”

Ano, je.

“A funguje to?”

Ano, funguje.

Ženy to dělají proto, aby si potvrdili svou důležitost pro tebe. Tváří se, že jí je to jedno, aby si o ni bojoval. Víš co je paradox? Že nejlepší věc, kterou můžeš v tomto případě udělat, je nedělat nic.

Protože pokud to předstírá, nevydrží to. A pokud ne, alespoň zjistíš na čem si.

Úroveň 3 – Kamarádství

Už asi chápeš, jak budou úrovně stoupat. Problém je, že jsme pravděpodobně na úrovni 1 a potřebujeme se dostat na úroveň 5. A aby si svou ex znova přitahoval, potřebuješ jít jednu úroveň po druhé.

Kamarádství je úroveň, kterou v zásadě není těžké dosáhnout. I tak vznikl pojem “friend zone”. A mnozí muži si naivně myslí, že toto je level, kam se chtějí dostat.

“Chci s ní být alespoň kamarád.”

Super, zní to roztomile. Ale prosím, přestaň se hrát na něžného a chápavého chlapce. Na můj web si pravděpodobně přišel proto, aby si ji získal zpět. Tak pojďme bojovat jako muži o to, po čem toužíme.

Úroveň 4 – Více než kamarádství

Jak jen popsat tuto úroveň. Řekněme že jste po rozchodu našli společnou řeč a celkem si rozumíte. Začínáš s ní flirtovat. Ona začíná flirtovat s tebou. Nějak to jiskří. Možná podobně, jako když jste se poznali.

Pokud se dostaneš tam, kde jste byli v době, kdy jste se poznávali, si na velmi dobré cestě. Jedním dechem však dodám, že věci stále nejsou oficiální.

Úroveň 5 – Láska

Poslední úroveň. Místo, kam ses toužil dostat.

Myslím, že to nemusím nějak dopodrobna vysvětlovat.

Ano, žena může milovat mnoho věcí.

Může milovat film …

Své šaty …

Jídlo …

No na úrovni 5 se bavíme o jiné lásce. Bavíme se o lásce takové, která se vyrovná lásce matky k novorozenému dítěti. Tak silné, že matka pro své dítě udělá cokoliv. Dokonce by za něj možná obětovala i život. Toto je něco, k čemuž se budeme spolu snažit dostat.

Záleží na vzhledu nebo osobnosti?

Toto téma bylo rozebírána snad milionkrát.

Mám k ní jeden oblíbený citát.

Vzhled tě dostane přes dveře, ale osobnost tě udrží v místnosti.

Mnoho mužů si myslí, že přitažlivost je založena na vzhledu. Ne, nebudu se tvářit, že si daleko od pravdy – ženy se rády pochlubí pěkným chlapem po boku. No není to prioritně o tom.

Osobně si za nás mužů myslím, že nám na vzhledu záleží tak na 60% a zbytek je o osobnosti. To znamená že i nejkrásnější žena na světě nás odradí, pokud je její inteligence na úrovni čajové lžičky.

Ženy jsou však poněkud jiné.

Více jim záleží na osobnosti. Vždyť konec konců jsou to právě ženy, které mají tendenci spíše skočit do dlouhodobého vztahu. No byli bychom naivní, kdybychom tvrdili, že o vzhled nejde.

Já osobně si myslím, že je to tak 50/50. Vlastně, co ti budu lhát, je to názor mé ženy.

Co říká moje žena?

Když píšu některé články, často se jí ptám na názor. Mám sice své postoje a pohledy, ale je fajn slyšet i jinou perspektivu.

Zde tě ale upozorním na jednu věc. Zní to logicky – žena ti řekne přece nejlepší, co ženu chtějí. Jenže nenech se oklamat. Co ženy říkají a co opravdu chtějí je obrovský rozdíl. A ne, není to jen klišé, je v tom více pravdy, jak se na první pohled může zdát.

Zpět k věci. Mám fakt skvělou ženu a do tématu “vzhled vs. osobnost” mi pomohla vnést zcela nový pohled.

Když jsem se jí zeptal na to, jak vidí důležitost vzhledu a osobnosti procentní, řekla mi přesně to, co jsem NECHTĚL slyšet.

“Každá žena je jiná.”

Meh, fakt? Och, jak nenávidím tyto neurčité odpovědi. A tak jsem se ptal dál.

“Řekněme že všechny ženy jsou stejné a musíš za všechny ženy říci jednu konkrétní odpověď.”

“V tom případě je to tak 50 / 50..alebo možná 40% vzhled a 60% osobnost.”

Když jsem se nad tím později zamyslel, dává to smysl. Jak často vidíš pěkného muže s neatraktivní ženou? Určitě ne tak často, jak pěknou ženu s neatraktivním mužem.

A pak je tu ještě jeden důležitý faktor.

“Dost záleží i na věku. Čím je žena mladší, tím více dá na vzhled. Starší ženy zase preferují silné osobnosti. V každém případě ale vzhled nikdy nepřestane hrát svou roli.”

Nechci jít do nějakých složitých rovnic, obraz sis snad už udělat stihl. Spíše přichází na řadu jedna podstatná otázka. Pokud chceš svou ex získat zpět, na čem by si měl zapracovat? Na vzhledu nebo na osobnosti?

Tak vzhled nebo osobnost?

A co tak obě?

Rád to přirovnávám k tenisu. Řekněme že s tebou prohraju zápas. Jelikož jsem extrémně soutěživý a ve sportu trochu egoista, budu doma sedět a přemýšlet, jak bych se mohl zlepšit.

Abych se ale zlepšil, nemohu přijít za trenérem a říct, že chci být lepší tenista. Moje hra se totiž skládá z několika druhů úderů. Tak například:

 • Podání
 • Ritern
 • Forhend
 • Bekhend
 • Volej
 • Smeč

Pokud mám kvalitní podání, proč bych ho měl trénovat, když jsem s tebou prohrál proto, že většina mých smeč končila v outu? Myslím že už víš, kam touto analogií s tenisem směřuji. Přitažlivost se totiž také skládá z více složek. V tomto případě budu mluvit o tzv. “Svaté trojici”.

 • Fyzický vzhled
 • Oblékání
 • Osobnost

Pokud si silná osobnost, ale ženy odpuzují ponožkami v sandálech, asi víš, co je tvá slabá stránka a na čem je třeba zapracovat. Abys byl ale kompletní, potřebuješ vychytat mouchy ve všech třech oblastech.

Začněme vzhledem.

Jak zlepšit svůj fyzický vzhled?

O tomto mluvím rád. Jde totiž o to, že drtivá většina mužů se o sebe opravdu nestará a přitažlivost v otázce vzhledu pak zákonitě klesá. Muži jsou ale vždy sami překvapeni, jak dobře mohou vypadat, pokud se trochu začnou snažit.

Pokud se snažíš získat zpět svou ex, mnoho věcí bude i o štěstí. Tvůj vzhled máš ale plně pod kontrolou.

Jak začít?

Začněme něčím jednoduchým na vysvětlení.

posilky

Začni cvičit. Pořádně. Bez výmluv. Dostaň se do nejlepší formy svého života. Nic není pro muže lepší než zvedat železo. Přináší to tak neskutečné množství benefitů, že pokud si dosud posilky zanedbával, dej si závazek, že to od této chvíle bude jinak. Odteď navždy.

Brada

Tady je to už trochu komplikovanější. Brada? Bez brady? Inu, z mé zkušenosti ženy velké brady rady nemají, spíše je přitahují strniště.

Sám uznej, že toto vypadá dobře.

A toto nevypadá dobře.

Třeba ale dodat, že každému z nás roste brada jinak. Proto ti důrazně doporučuji návštěvu dobrého holiče, který ti už řekne, co se ti bude hodit nejlépe. Já osobně jsem se dlouhá léta holil, pak jsem se rozhodl zkusit dlouhou bradu, abych jednou po návštěvě barbera odešel s perfektně upraveným strništěm, které si ženy kolem mě nedokázali vynachválit. Asi bych už neměl psát víc, ženě se to nebude líbit :-).

Co se šatnou?

“Takže abych ji získal zpět, musím si koupit oblek?”

Ne, toto říct nechci. Spíše ti chci vysvětlit, že abys byl přitažlivý, potřebuješ se oblékat jako muž, který je sofistikovaným členem společnosti. Pravděpodobně to bude chtít investici do nových věcí.

A přestože to nerad přiznávám, skutečně se dobře oblečený cítím podstatně sebevědoměji.

Takto nějak vypadá muž, který je pro ženu přitažlivý. Ať už se bavíme o jeho vzhledu (všimni si bradu), nebo o jeho stylu. Pokud takto oblečený přijdeš na rande, těžko se jí bude říkat ne.

Osobnost

Aby si mohl začít s rozvojem své osobnosti, měl by si nejprve pochopit, co to slovo vlastně znamená.

Pojďme si proto vytvořit imaginárního kamaráda, který by měl být pro každou ženu perfektní. A aby měl takový muž perfektní osobnosti, musí být součtem určitých kvalit. Jaké kvality by měl tedy mít?

Tak zkusím:

 • dobrý posluchač
 • zábavný
 • společenský
 • orientovaný na rodinu
 • věrný
 • spolehlivý
 • pozorný
 • zapálený
 • sebevědomý
 • pozitivní
 • vyspělý
 • uctivý
 • inteligentní
 • milý

Moje otázka na tebe, Máš všechny tyto vlastnosti?

Víš ji rozesmát?

Rozumíš si s její kamarádkami?

Nikdy si ji nepodvedl?

Si sebevědomý aniž si působil arogantně?

Pokud na tyto a další otázky, které ze seznamu perfektních vlastností vycházejí, můžeš odpovědět ano, tak ti gratuluji – si perfektní muž.

No, aniž jsem tě podceňoval, asi to v některých oblastech skřípe co?

Nuže, je třeba na sobě začít makat.

“Ale jak?”

Ono to zas tak složité není. Zkus si vypsat tři vlastnosti, které ti podle tebe chybí a přiřaď k ním možná řešení.

 • Si nedostatečně sebevědomý? Zkus se lépe oblékat, začít cvičit a přečti si knihu, která by ti mohla pomoci.
 • Si nedostatečně vtipný? Zkus se přihlásit na hodiny improvizace.
 • Nejsi pozitivní? Zkus změnit perspektivu.

Jak vyprávět příběhy?

Ok, řekněme že si na sobě zapracoval, začal ses pěkně oblékat a osobnostně si povyrostl o několik úrovní.

Zbývá jediné – naučit se “prodat se”, aby ti bývalá uvěřila, že ses skutečně změnil. A to je možné nenápadně dokázat přes vyprávění příběhů.

Všiml sis někdy, jak lidé pozitivně reagují na příběhy. Když někomu řekneš, aby se nevzdával, mávne rukou. Když si přečte příběh muže bez rukou a nohou, který navzdory domu úspěšně podniká, následující dny bude plný motivace.

Jednoduchý fakt – ženy milují příběhy a pokud se naučíš jejich dobře mluvit, dokážeš se ženám dostat do podvědomí jako přes nic jiného.

V tomto případě, tedy při naší snaze dostat tě zpátky k tvé ex, se však potřebujeme specificky soustředit na takové vyprávění příběhů, které tě vykreslí v pozitivním světle. Že nemáš o čem povídat? Vždyť si na sobě celé měsíce tvrdě pracoval, aby si se jí znovu líbil!

Zkusím uvést konkrétní příklad. Tento příběh jsem si vymyslel, ale slouží jako dobrý příklad toho, jak se dá příběh dobře prodat.

Pár týdnů dozadu jsem slyšel skvělý vtip a tak jsem ho řekl bratrovi. Nezasmál se.

“Proč se nesmeješ?” , zeptal jsem se.

“Brácho, mám tě rád, ale ty fakt nevíš říkat vtipy.”

Aby si pochopila, jsem hrozně soutěživý a s bratrem se natahujeme odmalička. Pamatuji si, jak jsme např. soutěžili o to, kdo dá více kliků (samozřejmě že jsem vyhrál). Tak či tak, rozhodl jsem se vyzvat ho.

“Vsadím se o 100 eur že tě rozesměji,” řekl jsem.

“Dobře, máš na přípravu týden a budeš mít pět minut na to, aby ses mě pokusil rozesmát. Ale úsměv se nepočítá, musím se fakt smát.”

“Dohodnuté.”

Měl jsem týden na to, abych připravil ten nejlepší vtip. Hledal jsem po celém internetu, ale nic mi nepřišlo dost dobré. Tak jsem udělal šílené rozhodnutí.

Zaplatil jsem 70 eur jednomu standupistovi za to, že se mi bude 2 hodiny věnovat.

Až přišel ten den.

Postavil jsem se před svého bratra a řekl mu vtip.

A on?

Tvářil se otráveně.

“Děláš si srandu? To ti to vážně nepřišlo vtipné?”

“Nic lepšího nemáš ?,” odpověděl.

“Ježiš..zaplatil jsem 70 eur za kurz a nic z toho.”

“Počkať..ty si vážně zaplatil 70 eur za to, abys mi řekl tento vtip?”

“Hej”

“HAHAHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHA ….”

A takto jsem vyhrál 100 eur. Přestože jsem tedy předtím utratil 70. No nikdo nemůže říci, že nejsem vtipný.

Nechci si myslet, ale však ti přišel ten příběh zajímavý a chytlavý? Toto je přesně druh příběhu, který tvé ex (případně jakékoliv jiné ženě) prezentuje tvé kvality.

Pokud chceš prezentovat, že si inteligentní, potřebuješ např. příběh o tom, jak si ve znalostní soutěži zničil vlastního profesora. Pokud ji chceš přesvědčit, že si štědrý, nemůžeš jí říct “jsem štědrý”, řekni jí o tom, jak si věnoval stovky eur psímu útulku.

Rovnováha mezi zdravím, bohatstvím a vztahy

A jsme na konci. Balanc. Tak neskutečně důležitá věc.

Pokud mě něco život naučil, tak je to fakt, že bez rovnováhy nikdy nejsem šťastný.

Život se skládá ze tří hlavních složek. Jsou to:

 • Zdraví
 • Bohatství
 • Vztahy

Každé jedné složce se věnuji ve své knize (ODKAZ), nyní se budu věnovat spíše rovnováze mezi nimi. Ono je to totiž velmi zajímavé zjištění, ale skutečně když máš všechny tři složky v rovnováze, působíš mnohem přitažlivější pro lidi kolem sebe, včetně tvé bývalé.

Víš co si řekne žena, když potká prachatým tučka? Pokud to není zlatokopka (o které předpokládám nestojíš), pomyslí si, že tento člověk asi není dost zodpovědný za své zdraví a tím pádem asi ani nebude dobrým otcem. Například. Nebo si prostě pomyslí, že je to prase. Co se budeme tvářit.

A víš co si pomyslí, když uvidí tebe? Muže, jehož břicho vypadá jako pekáč buchet, muže, který díky svému byznysu vydělává tisíce eur měsíčně, resp. muže, který je obklopen inteligentními a ambiciózními muži + krásnými ženami?

“Tak ten by za to stál.”

A o tom, milý přítel, je rovnováha.

Jak na ni?

Nuž, jednoduchá matematika.

Věnuj 33,3% času zdraví, 33,3% času bohatství a 33,3% času vztahům.

Nic více, nic méně.

Opravdu, skoro bych zapomněl. Je to těžší než se zdá;)

Tak příště,

Martin.