Když jdu do statistik návštěv této webové stránky, přijdu na zajímavé věci. Víš co má přibližně 75% návštěvníků společného? Pokud si myslíš že to, že jsou po rozchodu, asi by si nebyl daleko od pravdy.

Ale mluvím o něčem jiném. 75% návštěvníků jsou muži. Co to znamená? Že až čtvrtinu návštěvnosti tvoří ženy.

Ale čím to je? Že na stránku o tom, jak získat zpět ženu, přicházejí i ženy ..

No v první řadě je to zvědavost, chtějí vědět, co o nich píšeme. No je tu ještě jedna podstatná věc – ženy, ať už to vypadá jakkoli, přemýšlejí nad návraty stejně. Koneckonců, všichni jsme v jistém smyslu stejní – jen bojujeme o lásku.

Ale předtím než se k tomu dostanu…

Pravděpodobně zde hledáš návod na to, jak svou ex získáš zpět. Krok za krokem.

Problém však je, že znovu získat bývalou partnerku není tak jednoduché. No dá se to.

Je to zdlouhavý proces, který vyžaduje strategické myšlení, správný plán a přiznávám se, že i trochu štěstí. Je toho tolik, že popsat to v jednom článku je doslova nemožné.

Můj definitivní návod, jak získat zpět bývalou přítelkyni, obsahující úplně všechno, co k tomu potřebuješ najdeš na odkazu níže.

A nyní k tématu.

Jak se sami stáváme obětí naší posedlosti

Nechci se tě nějak dotknout, ale nejsem tady na to, abych ti mazal med kolem huby. Chci ti pomoci dosáhnout to, po čem toužíš. Ať už je to návrat k ex nebo vyrovnání se s rozchodem.

Musím ale říci, že pokud si zabloudil na tento web, je dost možné, že si svojí ex posedlý. Na tom v zásadě není nic nepochopitelné a není to něco, za co by ses musel stydět nebo za co bych tě šel soudit. Láska je prostě mocný čaroděj a emoce po rozchodu jsou často tak neskutečně silné, že je těžké zachovat si chladnou hlavu.

V každém případě, mnoho z vás a drtivá většina mužů, kteří se kdy snažili získat svou ex zpět, v této fázi selhaly. Emoce jejich zcela ovládli a jejich následná snaha získat bývalou zpět přes různé velkolepé gesta a sebaponižovanie nadělala více škody než užitku.

Tyto emoce a myšlenky nás jednoduše paralyzují a my se stáváme jejich vězni. Zbavit se této posedlosti je náročný proces, který vyžaduje kus sebezapření. Není to však nemožné a v tomto článku bych ti rád řekl, co je třeba v takové situaci začít dělat.

Než se do toho pustím, rád bych ti řekl ještě jednu dobrou zprávu. Ženy, které navštěvují moji stránku, jsou na tom často velmi podobně, ne-li horší. Mají stejné problémy jako my. A rady, které jim nabízím, se příliš neliší od těch, které nabízím tobě.

Než se pustíme do konkrétních řešení, je nejdůležitější dokázat se nad své emoce povznést. A aby se nám to podařilo, musíme racionálně pochopit, co se to s námi vlastně děje.

Analýza situace

Proč potřebujeme pochopit, co se vlastně stalo?

Inu, jak jsem už několikrát řekl, rozchod je sakra bolestivá událost. Celý život se ti zničehonic obrátil vzhůru nohama a tys dost možná úplně sjel z cesty. Si jako taková loďka bez vesel, jen tak plaveš a čekáš, kam tě unese proud. Nemáš šanci sám si určit svůj směr.

Ano, toto s námi dělají emoce, obzvláště takové silné. Nedokážeš uvažovat racionálně a s největší pravděpodobností bude každé tvé rozhodnutí v souvislosti se snahou získat tvou ex zpět chybou. To se nejčastěji projevuje na zoufalých smskách, posíláni kytic do práce, zoufalých romantických činech a podobně. Jenže z logického hlediska je nejlepší způsob přesný opak.

Potřebujeme proto najít způsob, jak vidět celou situaci s nadhledem, aby si mohl začít jednat tak, aby to přineslo požadovaný výsledek. A proto ti představa techniku, která funguje jako jakási diagnostika toho, co se vlastně stalo a co se s tvou myslí děje právě teď. Pokud dokážeš svůj současný stav pojmenovat, udělal si obrovský krok k tomu, aby ses mohl posunout dál.

Tato technika se skládá ze čtyř otázek: Co, kdy, proč a jak.

 • Co se stalo mezi tebou a tvou ex?
 • Kdy tyto pocity posedlosti začali?
 • Proč máš tyto nekontrolovatelné myšlenky?
 • Jak tyto myšlenky zastavit a proč je to důležité ve snaze získat tvou ex zpět?

Co se stalo mezi tebou a tvou ex?

To je otázka, kterou se možná ptáš i ty sám sebe od začátku. Co se vlastně stalo? Vše vypadalo být fajn a najednou BUM, celý vztah se v průběhu sekundy rozpadl. A pokud tedy nejsi hlavním viníkem rozchodu (v každém případě vinen si, stejně jako ona, mluvíme ale o scénářích jako že si její fyzicky ublížil, byl jí nevěrný a podobně), nepomáhá ti ani vědomí, že si nejsi zcela jistý, co si udělal špatně.

Možná to začalo hádkou. Byla to ale menší hádka, vždyť takových jste absolvovali už víc. Jen ona najednou přišla s rozchodem.

Nebo ti prostě jednoho dne řekla, že už necítí to, co by cítit měla.

Nebo celý den proplakala a nechtěla ti říct proč. Aby z ní nakonec vypadlo, že se setkává s někým jiným.

Chceš to zachránit a tak se začneš snažit. Ona to ale zásadně odmítá. Začneš být frustrovaný, nešťastný, rozzlobený a smutný. A posedlý myšlenkou zjistit, co přesně se stalo, že ses do této situace dostal. A jsme tam.

Víš, můžeš si skutečně racionálně promítat všechny věci, které se staly a najít tisíc důvodů, proč se s tebou asi rozešla. No přemýšlíš jako muž a ona je žena. Ať budeš přemýšlet jakkoli, nikdy to nepochopíš a bude tě to užírat.

Nemohu od tebe žádat, aby si začal přemýšlet jako žena. Jen přijmi fakt, že to, co ženy říkají a dělají, nemá vždy logický základ.

A přijmi i fakt, že tak, jak se nyní cítíš špatně, tak se budeš každý den cítit lépe a lépe. Věř mi.

Snažím se ti jen vysvětlit, že to, co se stalo, není žádná záhada nebo něco neobvyklého. Děje se to všude na světě, každou minutu. Ženy opouštějí své muže, ačkoli možná ani sami zcela nevědí proč. Stejně každou minutu někdo pozná lásku svého života.

Takto jednoduše věci fungují, zapomeň na romantické filmy a přijmi realitu takovou, jaká je. Nebylo mezi vámi žádné magické propojení, které najdeš pouze v jednom člověku na světě. Nikdo není pro nikoho stvořen a žádný pár není perfektně sladěný.

Vztahy jsou o něčem jiném. Je to o snaze překonat spolu všechny ty drobné překážky, které vztah přináší. Ne vždy se to ale podaří a tak to má být.

Kdy se začala posedlost projevovat?

Někdy člověka posedne myšlenka na ex, často se to však stane už mnohem dříve, ještě během vztahu. A tak zatímco máš pocit, že je všechno ideální, tvá žena potichu trpí, dokud z ničeho nic udeří blesk a přijde rozchod. Nerozumíš tomu, ona byla skvělá, tys byl skvělý, váš vztah byl skvělý.

Měl jsem kamaráda. Tvrdil přesně toto. No když mluvil o své ex, uvědomil jsem si jednu věc. Vše, co spolu podle jeho slov přežili, byl jeho nápad. A nikdy nezapomněl podotknout, co udělala špatně. A nebavili jsme se o nevěře, říkal mi o věcech jako že se bála předjet kamion a jeho to vytáčelo. Že zapomněla peněženku v restaurací a museli se přes celé město vrátit. Že ona pozeráva Panelák, ačkoli podle něj by měla raději číst knihy a Forbes.

Bylo mi to jasné. Tento kamarád (po této události náš vztah ochladl, protože neunesl pravdu) byl posedlý svou přítelkyní natolik, že měl potřebu ji neustále kontrolovat.

Čím dříve si přiznáš, že si nebral svou bývalou jako individualitu, ale jako někoho, kdo měl dělat věci tak, jak si je ty považoval za správné, tím spíše oživíš šance, že ji jednou získáš zpět.

Ono totiž jedna věc platí na 100%.

Ženy nesnášejí, když jim někdo druhý říká, co mají dělat. Nechtějí být kontrolovány. Ano, chtějí se cítit bezpečně, emocionální i psychicky. No pokud jim začneš říkat, co mají dělat, připrav se na pořádně problémy.

Pokud chce vyzkoušet něco, co ty neuznávají, nech ji. Je to její život. Její touha zkoušet nové věci. Její způsob osobního růstu. Vyhni se neustálé kritice, pocitu nadřazenosti a potřebě vše opravovat.

Ona není tvá a ty nejsi její.

Jste dvě svobodné lidské bytosti, které spolu touží trávit čas.

Proč vypadám jako zombie, který zoufale touží po lásce?

Stručně: Procesy v mozku.

Možná si ani neuvědomuješ, že se to právě děje. Možná to ani není tak zřejmé. Možná nevnímáš, jak na tebe lidé dívají a jak na nich působíš. Je to však snadné zjistit.

 • Procházíš se bezcílně po venku, odkdy jste se rozešli?
 • Nosíš stále stejné věci dokola?
 • Vypadáš a cítíš se příšerně?
 • Přestal sis česat vlasy a mýt zuby?
 • Zvykneš dívat dlouhé minuty „doblba“?
 • Smrdíš?
 • Si posedlý myšlenkou vrátit se ke své ex?

Pokud alespoň na 3-4 otázky musíš odpovědět ano, máš problém.

Stal ses totiž posedlým láskou ke své ex. Je to doslova závislost podobná té, jakou mají narkomani či alkoholici. Zcela ztrácíš pojem o realitě a v hlavě máš jen jediné. Ji.

Jediný způsob, jak se k této situaci postavit s nadhledem, je přijmout fakt, že to nejsi ty, ale hormony, které ti v hlavě dělají tuto Sarapis. Tyto hormony jsou tak silné, že ti prostě nedovolí jednat racionálně. Nejsi to ale ty. Jen jakési „chemické procesy“.

Jak se zbavit závislosti na své ex a proč ti to pomůže získat ji zpět?

Ty a tvá ex máte zřejmě velmi podobný problém. Ani jeden z vás nedokáže vymazat vzpomínky a tím vrátit vše na začátek, kde to klapalo. Neexistuje ani jeden způsob, jak vypnout nepříjemné hlasy v tvé hlavě.

Dát si hlavu dohromady po rozchodu je fakt náročný proces. Zatímco se ti celá hlava ustálí, může to klidně trvat i roky.

No ačkoli tedy paměť a pocity nevymažeš, existuje alespoň způsob, jak si pomoci. Skládá se ze dvou složek:

 • Fitness
 • Pravidlo nulového kontaktu

Začněme cvičením.

Fitness

Rozchod přináší tolik negativních emocí, že se mu v tomto ohledu těžko něco vyrovná. Co s tím?

Nuže, buď se schoulil do klubíčka a budeš nadávat na celý svět, nebo uděláš z citronů limonádu.

Okej, budu konkrétní. Není lepší způsob, jak využít negativní energii, jak nasměrovat ji správným směrem. Nebo slovy mého dobrého kamaráda: „To že od něčeho utíkáš neznamená, že nemůžeš utíkat někam.“

Předpokládám že film Forrest Gump ti není cizí. Pamatuješ tu scénu, kdy se Jenny vykašlala na Forresta a odešla někam pryč?

On začal prostě běhat. Přišel k jednomu pobřeží, otočil se a běžel k druhému. Vydržel přes tři roky. Fitness, v jakékoliv formě, je prostě nejlepší přítel každého chlapa, který se vyrovnává s rozchodem.

Jak cvičit? Je to na tobě. Hraj fotbal, tenis, nadzdvihávej činky, bicykluj zda běhají, je to jedno. Ale sportuj každý den a ideálně alespoň 45 minut denně. Pokud běžíš, soustřeď se na delší a pomaleji běhy. Pokud kole, jízda dlouhé trasy.

Jde jen o to, aby si zaměstnal mysl a přitom ještě udělal něco pro své zdraví a dobrý pocit.

Pravidlo nulového kontaktu

Jestliže čteš můj web pravidelně, toto pravidlo znáš. Řešil jsem ho vícekrát (například i na tomto odkazu). Tak to napíšu jen ve zkratce.

Důvod, proč by si měl smazat všechny kontakty na svou ex a předstírat, že v podstatě neexistuje (alespoň na nějakou dobu), je, že okamžitě po rozchodu prostě neuvažoval střízlivě. Proč neuvažovat střízlivě, to jsme si rozebrali v článku.

Jde tedy o to, aby se tvá mysl vyrovnala s rozchodem a aby si při nejbližším kontaktu s ní vystupoval s čistou hlavou a působil jako vyrovnaný muž. Pokud by si totiž konal příliš brzy, více by sis uškodil.

Druhá důležitá věc je, že jen pokud nebudete v kontaktu, jen tak jí můžeš chybět. Nemůže ti přece chybět něco, co máš u sebe. Pokud tedy budeš neustále atakovat a obléhat ji, nikdy jí nedáš šanci zažít tuto silnou emoci, která je ve snaze získat ex zpět tvým nejsilnějším pomocníkem.

Dej si tedy čas, nebuď na sebe přísný a jednej tak, abys jednou dostal druhou šanci ukázat jí, že jako muž máš svou cenu .