Jak se ozvat bývalé partnerce po rozchodu? Zavolat, nebo raději napsat?

Co říct tvé ex je komplikovaná téma. Jakým prostředkem jí to však říci, to je o něčem úplně jiném. A na to se budu v tomto článku soustředit. Ne „co říct“, ale „přes co jí to říct.“

Když se nad tím zamyslím, hned mi napadne pět nejčastějších způsobů, jakými komunikují muži se svým ex.

 • E-mail
 • SMSky
 • Telefonáty
 • Facebook
 • Aplikace jako WhatsApp, Viber

Jak jsem už řekl, tato příručka se bude soustředit na to, abychom našli ten správný nástroj, kterým tvou ex kontaktovat. Některé způsoby jsou totiž lépe než jiné.

 

Ale předtím než se k tomu dostanu…

Pravděpodobně zde hledáš návod na to, jak svou ex získáš zpět. Krok za krokem.

Problém však je, že znovu získat bývalou partnerku není tak jednoduché. No dá se to.

Je to zdlouhavý proces, který vyžaduje strategické myšlení, správný plán a přiznávám se, že i trochu štěstí. Je toho tolik, že popsat to v jednom článku je doslova nemožné.

Můj definitivní návod, jak získat zpět bývalou přítelkyni, obsahující úplně všechno, co k tomu potřebuješ najdeš na odkazu níže.

 

Aby si ji získal zpět, potřebuješ se držet posloupnosti

Cílem této stránky bylo úplně od začátku v první řadě to, jak zvýšit své šance, že získáš zpět svou ex. Vážně bych ti chtěl na 100% zaručit, že se ti to podaří, ale to bych lhal. Proto jsem využil své znalosti a zkušenosti na to, abych aspoň tvoje šance drasticky zvýšil. Stačí následovat mou metodu.

Aby se ti to podařilo, musíš ale přesně následovat cestu, která je vytyčena. V praxi to vypadá asi takto:

 • Pravidlo nulového kontaktu
 • Seberozvoj
 • Komunikace (zprávy, telefonáty)
 • rande
 • Nový začátek

Jak vidíš, celý tento proces začíná pravidlem nulového kontaktu. Pokud by si ho vynechal, extrémně by si uškodil svým šancím. Potom následuje komunikace, vezmeš ji na rande a nakonec se dáte opět dohromady.

Jelikož tento článek je o tom, jaký je ideální způsob kontaktování své ex, budeme se soustředit pouze na bod č.3. Což ale neznamená, že můžeš předchozí dva body vynechat. Ani na to nemysli! Vlastně, pokud si ještě nepoužil pravidlo nulového kontaktu, tento článek ještě není pro tebe.

Dobře, pojďme se nyní věnovat tomu, jaký je ideální způsob, jak kontaktovat svou ex.

5 způsobů, jak se ozvat bývalé

Výše jsem ti napsal 5 nejčastějších způsobů, jakými muži kontaktují své ex. Pro připomenutí, byly to:

 • E-mail
 • SMSky
 • Telefonáty
 • Facebook
 • Aplikace jako WhatsApp, Viber

Není těžké uhodnout, že některé tyto způsoby jsou lepší než jiné a pokud chceš maximalizovat své šance, měl by si vybrat tu nejlepší.

Jak začít?

Představ si muže a ženu po rozchodu. Muž chce získat ženu zpět, proto začne následovat mou metodu. Aplikuje nulový kontakt, mezitím ze sebe udělá lepšího muže, jednoduše udělá maximum proto, aby byly jeho šance co nejlépe.

Pokud by ale svoji ex ignoroval 21-45 dní, nemůže najednou přiběhnout pod její balkon se smyčcovým kvartetem a požádat ji o ruku. Lepší bude jít na věci pomalu a nechat běžet věci „jakože“ přirozeně. Jak?

Tak, že tento muž zvolí tu nejméně „násilnou“ formu kontaktu, správu.

Teprve když se opět stane součástí její „denního fungování“, až tehdy může věci nakopnout a např. jí zavolat. Když se k telefonátem dostane, může dále pracovat na své příležitosti, aby ji po dalším čase mohl pozvat na rande.

Pamatuj:

 • Po nulovém kontaktu by měly přijít zprávy
 • Zprávy vedou k telefonátem
 • Telefonáty vedou k setkáním

Důležitost správného načasování

Na načasování záleží.

Na načasování vlastně sakra velmi záleží.

Takto, řekli jsme si, že nejlepším způsobem na první kontakt jsou zprávy. NA PRVNÍ KONTAKT. Pravdou je, že pokud ji chceš získat zpět, nemůžete si psát neustále dokola. Proč?

Protože takové telefonáty přinášejí mnohem větší výhody než zprávy. Pokud by sis s ní ale zase neustále volal, také by to bylo divné. I telefonáty totiž musí být provedeny jen v určitém čase. V jakém čase?

V takovém, kdy si pro ni skrz zprávy tak přitažlivý, že se oba toužíte slyšet. V tom momentě je telefonát lepší nápad.

Pět způsobů, jak se ozvat tvé ex

V této části si rozebereme zmíněných pět způsobů. Jaké to byly?

 • E-mail
 • SMSky
 • Telefonáty
 • Facebook
 • Aplikace jako WhatsApp, Viber

Každý jeden z těchto způsobů rozeberu a řeknu ti, co si o nich myslím. Ukážu ti, že některé jsou lepší než jiné a některé by si neměl používat vůbec.

E-mail

Věděl jsi, že první e-mail byl odeslán v roce 1971?

No až o několik desítek let později se dostal mezi lidi. Tehdy to byl velký boom, všichni si psali maily a Hollywood začal točit filmy o tom, jak se přes e-maily formovaly celé vztahy. Pamatuje si někdo ten nasládlý film s Tomem Hanksem a Meg Ryan?

Časy se však od té doby pohnuly trochu dál. Je spíše rarita, aby muž a žena spolu komunikovaly přes mail. Ten se stal spíše pracovním nástrojem.

Proto si myslím, že e-maily jsou sice skvělá forma komunikace, ale nejsou skvělou formou komunikace s tvou ex.

Proč?

Protože e-maily a romantika, to prostě nejde dohromady. Když už romantika a internet, tak jednoznačně přes zprávy. Jediným dobrým důvodem, proč použít e-mail, je to, když si tě tvá ex zablokovala. Řekněme, že jste měli nějakou hroznou hádku. Nebo víš co? Řekněme hypoteticky, že si ji podvedl. Hrozně se naštvala a všude si tě zablokovala.

Nemůžeš jí napsat. Nemůžeš jí zavolat. Nevíš ji dokonce ani dohledat na Facebooku.

Tehdy je e-mail dobrý nápad. Jinak řečeno, e-mail je dobrý nápad, jen když je to jediný možný způsob. Jinak si myslím, že existují podstatně efektivnější způsoby.

SMSky

Smsky mám velmi rád. Jsou to na jednu stranu obyčejné zprávy, na druhou stranu je něco speciálně na smskách, v současné době všech messengerů.

Nemusíme si lhát, většina z nás se za den podívá na telefon tak stokrát. Proč? Protože chceme vidět zprávy! Takže nebude žádným překvapením, když ti řeknu, že pokud jí napíšeš smsku, uvidí ji prakticky okamžitě. Narozdíl např. od e-mailu, kde to může teoreticky trvat dny.

No to není největší výhoda smsek.

Viz, rozešli jste se a je v tom hodně emocí. Možná je v ní hněv. Možná je v ní žárlivost. Možná je v ní smutek. Možná jí chybí sex s tebou 🙂

Každopádně, krátce po rozchodu mají lidé tendenci jednat na základě emocí. To znamená, že velmi snadno se může stát, že ti řekne něco, co se ti vůbec nebude líbit. Řekněme něco o tvé rodině.

Pokud byste v té chvíli telefonovali nebo stáli proti sobě, je dost možné, že by si vybuchl a celá snaha by byla fuč. Textové zprávy ti dovolují odpověď třikrát promyslet, než stiskneš „odeslat“. Dovoluje ti uklidnit se, když máš tendenci reagovat neadekvátně.

To mi přijde jako docela slušná výhoda.

Telefonáty

Telefonáty jsou skvělý způsob, jak u tvé ex vybudovat přitažlivost. Dokonce si myslím, že v celém procesu snahy získat tvou ex zpět jsou telefonáty nutností. No jak jsem již zmínil, není to tak jednoduché.

Jak jsem zmiňoval na začátku článku, pokud chceš získat svou ex zpět, potřebuješ si projít určitým procesem. Ten vypadá zhruba takto:

 • Pravidlo nulového kontaktu
 • Seberozvoj
 • Komunikace (zprávy, telefonáty)
 • Rande
 • Nový začátek

Čili? Po nulovém kontaktu nemůžeš rovnou zavolat své ex a pozvat ji na rande. Tuto chybu však dělá tolik mužů, že to ani neumím spočítat. Jsou tak nabuzení, že dokázali vydržet bez kontaktu, že jí chtějí hned říct, jak moc ji milují.

No telefonát po 21-45 dnech ignorace je prostě příliš. Už při zprávách jsem zmiňoval, jak velkou roli hrají po rozchodu u obou emoce. No a protože budeš po několika týdnech konečně slyšet svou ex, těch emocí tam bude až-až.

Poslední, co chceš po pravidle nulového kontaktu, je zbytečná hádka.

Zkus si představit, že 21 dní čekáš na telefonát. Zavoláš jí a nevíš se dočkat, až uslyšíš její hlas.

Voláš …

Zvoní to. A zvoní. A zvoní. Žádná odpověď. 21 dní ji ignoruješ a potom ani nezvedne telefon? Začneš být rozzlobený. Zavoláš jí znovu. Nyní zvedne, ale odpoví pouze otráveným „čau“.

Její přístup tě rozzlobí a začne hádka. Aby se brzy z telefonu ozvali tři slova: „Už mi nevolej.“

Už víš, jaké jsou rizika telefonování příliš brzy?

Také zprávy mají v tomto případě smysl. Zprávy totiž mají dva hlavní cíle – vybudovat přitažlivost a připravit ji na telefonáty. Aby nebyla překvapená, že jí voláš, ale aby se naopak nevěděla dočkat, až tě bude konečně znovu slyšet.

Facebook

Facebook je asi nejpopulárnější způsob komunikace. A nedává úplně smysl donekonečna si psát smsky, když Facebook je rychlejší a zdarma.

Bez ohledu na to ale třeba říci, že Facebook není ideální? Proč? Protože psaní si přes Facebook je zvláštní. Nezdá se to být skutečné. Když ženě napíšeš smsku nebo jejích zavoláš, je to vzrušující. Když jí napíšeš na Facebooku, žádné spojení necítit.

Líbilo se ti už nějaké dívka a ptal sis od ní kontakt? Ptal sis Facebook? Předpokládám, že sis raději vyžádal její číslo. Proč? Protože každý ví, že zprávy a telefonáty jsou mnohem mocnější než vypisování si na sociální síti.

Což ale neznamená, že je to vysloveně špatné. No hlavně zpočátku Preferuji smsky.

Aplikace jako WhatsApp, Viber či snapchat

V tomto jsem trochu staromódní. Většinu dospívání jsem měl jako telefon tzv. „Véčko“, pak jsem si koupil Google Nexus a nyní mám v rukou starší iPhone. A až při posledním telefonu jsem se dostal k aplikacím jako WhatsApp.

Upřímně, když mi o nich někdo řekl, neviděl jsem v tom smysl. Vždyť máme smsky a Facebook. A i když jsem si je časem založil, nikdy si mě úplně nezískali. Nebavilo mě mít 5 různých aplikací.

Znám však mnoho párů, které na těchto aplikacích fungují. A upřímně, to je právě jediný důvod, proč bych je preferoval před jinými formami.

Pokud jste si celou dobu psali přes WhatsApp nebo Kik, jste na to zvyklí a je tedy rozumné využít ke komunikaci takovou formu. Stalo se to vaší normou a nemá extra smysl to měnit. Nezapomínej ale, že bez ohledu na to, jakou aplikaci na zprávy používáš, stále je to o tomtéž – vybudovat přitažlivost a připravit ji na telefonáty.

A víš, co je nejhorší důvod pro komunikaci přes tyto aplikace? Řekněme, že jste po rozchodu a všude si tě zablokovala. Nemůžeš jí napsat, nemůžeš jí zavolat. Si ztracen. Tvou jedinou možností je dopis, e-mail nebo ukázat se při jejím dveřích jako nějaký stalker.

Pak si vzpomeneš, že používala snapchat. Nikdy si snapchat nepoužíval, protože ti přišel hloupý. No ze zoufalství si ho založíš a pošleš její fotku.

Proč je to špatný nápad?

Protože v tomto případě si velmi dobře uvědomí, jaký si zoufalý, když si jen kvůli ní založíš snapchat. A tam, kde je zoufalství, tam neexistuje přitažlivost. Právě naopak.

Věř mi, chceš svou ex získat zpět, poslední co chceš aby si myslela je to, že si stalker a podivín.